Wpis z mikrobloga

Widzę, że są tu jeszcze jacyś obserwujący tag #ccrally :) Pasowałoby go zmienić chyba na scrally, ale niech już zostanie. Może uda się go zreaktywować po kilku latach, bo... pojawiło się u mnie seicento. I to nawet nie jedno, a w zasadzie cztery. xD

Każdy z nich był jest dawcą, większym lub mniejszym. Dwa kupione za cenę złomu, trzeci za bezcen, czwarty najdroższy, bo najbliżej mu było do jazdy. I tym czwartym, na szybko, wzięliśmy udział z przyjacielem wspólnikiem-mechanikiem w minionej edycji SMT na torze Fiata.

Samochód miał całkiem fajną specyfikację na papierze. Silnik co prawda tylko 1.1, ale na dwóch przepustnicach i z jakąś świnią ecumaster. Nie jechał, ale za to też nie przyspieszał. Jak po zawodach wsiadłem do CC kumpla (dół 1.1, góra 1.2 na 4 wtryskach, kolektor 4-2-1) zobaczyłem, co to moc, a tak naprawdę wcale to nie był mocny zestaw. Wygląda na to, że w moim kiedyś były jakieś rozsądne graty typu kolektor, wałek, koło, ale kupiłem to co kupiłem (np. seryjny kolektor) i teraz dławi go do 4k obrotów, a poza tym nie jedzie.

No ale nie żebym narzekał, bo celem było właśnie sprawdzenie auta. Dojechało do mety bez większych problemów. Czasem kierownica stała 45 stopni krzywo, ale po 2-3 zakrętach prostowała się. W sumie ciekawe co to, pewnie magiel.

Odrdzewiałem, 5 lat bez startów robi swoje. Czasy ogółem średnie, żeby nie powiedzieć słabe, trudno było mi się przyzwyczaić do betonu toru fiata, na którym nigdy nie jeździłem. Poprawiłem się po 8-9 sekund po pierwszym przejeździe, to cieszy i daje jakieś nadzieje na przyszłość. Drugi przejazd dłuższej wersji odcinka na filmie.

A co do przyszłości, chyba Cieszynka - jako K lub 0. Żeby robić kilometry. :)

#rajdy #rajdy24 #samochody #fiat
gabrally - Widzę, że są tu jeszcze jacyś obserwujący tag #ccrally :) Pasowałoby go zm...
  • 8
@gabrally: nie pamietam dokladnie, mialem chyba z 3 loginy. coś takiego jak serriafan czy serg czy heniek z poczty. pamietam takiego uzytkownika żółtodziób co miał chyba z tysiac wpisów. a w ogole to wszedlem na to forum, a tam jeszcze są posty z czerwca 2022r.