Wpis z mikrobloga

@Czymsim: byłem na ORP ORLE - generalnie załoga średniego wzrostu w Polsce chodzi zgarbiona albo na kuckach lub w skrajnych przypadkach czołga się. Nawet w łazience muszą myć się ciągle zgarbieni - wysokość nie przekracza 1.7m. Jedno z nielicznych miejsc gdzie mogą siedzieć, stać i nawet skoczyć normalnie jest sterówka
  • Odpowiedz
@pietryna123: na Orle ten mały rozmiar miejsca życiowego jest raczej z powodu ogromnej ilości akumulatorów - ponoć w głębokości peryskopowej na jednym ładowaniu może zrobić 9000 nm, ach ta radziecka technologia ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@pietryna123: Byłam na pokładzie amerykańskiego i podobnie - osoby ~185-190 cm spokojnie mogły podskoczyć w wielu miejscach, a chodzić wyprostowane wszędzie. Gorzej było między przedziałami, gdzie przejście przez drzwi wymagało niemałej gimnastyki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Sailor2137: Mój kumpel na komisji wojskowej dostał kat. A z paragrafem na wątłą budowę ciała. Wiedzieliśmy, że w przypadku gdyby do wojska musiał iśc, trafi właśnie do łodzi podwodnych :D
  • Odpowiedz