Wpis z mikrobloga

@Bartek5435: Tu masz wszystkie możliwe konfiguracje: klik
Jest bardzo wyraźne rozgraniczenie pomiędzy autami z DSG a tymi z manualem czy zwykłym hydrokinetykiem.
Zgodnie z tym co piszesz, wersja S z podstawową, 2 litrową, 115KM benzyną nie występowała z DSG a tylko z zwykłym, 6 biegowym automatem.
  • Odpowiedz
@Bartek5435: Nie chcę Cię martwić, ale zweryfikowałbym oglądając tą skrzynię która jest u Ciebie, bo jak znam naszych magików i to co płynie z USA, to tam mogło nawet DSG się znaleźć bo było pod ręką a ten hydrokinetyk u nas mógł być trudniejszy do znalezienia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@FenixxPl nie no stary nie strasz mnie nawet.. auto ma mały przebieg, więc max 1 razy miał wymieniany olej (mam nadzieję oczywiście że na odpowiedni),
A teraz tak ja poważnie spytam, to tak się da? W razie awarii wymienić sobie w skrzyni hydrokinetyka na DSG od tak? Chyba musi być odpowiednio skonstruowany silnik pod dany typ skrzyni czy coś
  • Odpowiedz
@Bartek5435: To jest VAG, większość podzespołów to klocki które da się (jeżeli masz jakiegoś zdolnego elektryka w zanadrzu) dosyć dowolnie składać. (Elektryk żeby to potem zakodować w aucie)
Silnik jest pod konkretny rodzaj dzwonu skrzyni, a czy ta skrzynia to będzie manual, automat czy dwusprzęgło to stare, dobre 2.0 z VAG przyjmie wszystko o konkretnym rozstawie śrub montażowych.

A, jeszcze w kwestii tego oleju, to jeżeli poprzedni właściciel serio zalał do
  • Odpowiedz
  • 0
@FenixxPl jasne że wybiorę się i to jeszcze jutro do mechanika. Ogólnie dość kosztowne może być samo sprawdzenie jaka skrzynia tam siedzi? Bo jak domyślam się, mechanik będzie musiał trochę rozmontować tą skrzynie?
  • Odpowiedz
@Bartek5435: Na szczęście nie jest tak źle, gdzieś na obudowie skrzyni będzie oznaczenie jej typu. (Zazwyczaj z góry, ale różnie to bywa)
Tak samo jak tylko mechanik podepnie się komputerem do auta, to będzie mógł wyczytać jej typ.
W przypadku tego drugiego scenariusza to zabawa na jakieś 5-10 minut maksimum, więc jak mechanik za to będzie chciał więcej niż 50 zł to szukaj innego.
  • Odpowiedz
@Bartek5435: 2015 a oni jeszcze ten stary silnik 2.0 115KM robili? Wow. Ale za to pojeździ długo i bezawaryjnie. Chyba nawet da się gazować. Zmień olej w skrzyni biegów i przekładni.
  • Odpowiedz