Wpis z mikrobloga

Wczoraj wracając z uczelni jechałem chyba najstarszą szybką kolejką miejską jako była w całym taborze xD

Ta SKM'ka to nie dość, że model EN-57 to chyba w ogóle nie była modernizowana przez dziesiątki lat :o Z zewnątrz naprawdę bardzo wyblakłe kolory żólto-niebieskie, stare lampy to w środku czuć było komunę. Jakieś pseudo-drewniane błyszczące panele na ścianach, jednolite, niepodzielone bordowe, obdrapane do gąbki siedzenia zrobione w sumie nie wiadomo czy ze skóry czy jakiegoś plastiku.

Drzwi dzielące przedziały tak stare i trudno otwierające się, myślałem, że poluzowaną klamkę wyrwę przesuwając drzwi do boku xD W środku żadnych ekranów cyfrowych, brak audio informujące o następnym przystanku, brak godziny.

Z plusów- SKM'ka dzielnie jechała. I dojechała.

W sumie w trakcie pisania zrobiło mi się przykro, bo pociąg ten, moim skromnym zdaniem jest alegorią starego człowieka. Stary człowiek często chce, ma chęci, wolę walki, ale on już nie daje rady, nie ma możliwości. Siły nie te co za młodu, a młodzi ludzie wypychają starych na boczny tor. A później na złomowisko...

#kolej #skm #studbaza #zalesie #przegryw #gownowpis #polska
Glimpse0fTheFuture - Wczoraj wracając z uczelni jechałem chyba najstarszą szybką kole...

źródło: comment_166765680414VJmkwLkACJfv46wRyXix.jpg

Pobierz
  • 9