Wpis z mikrobloga

Pytanie do Mirków znających się na dziwactwach budownictwa w #uk.
Jest sobie termostat, który kontroluje kilka pomieszczeń na dwóch piętrach. Problem polega na tym, że temperatura w pomieszczeniach na wyższym piętrze jest o dobre kilka stopni mniejsza niż ta ustawiona na termostacie. Dodatkowo, zauważyłem, że w tych pomieszczeniach grzejniki robią się gorące tylko u dołu. Przychodzą mi do głowy dwa potencjalne pro blemy
- instalacja grzewcza jest po prostu zapowietrzona, dlatego grzejniki się nie nagrzewają równomiernie
- termostat wariuje, ponieważ czujniki tempetury są niewłaściwie rozmieszczone
  • 9
- instalacja grzewcza jest po prostu zapowietrzona, dlatego grzejniki się nie nagrzewają równomiernie


@groman43: tak

- termostat wariuje, ponieważ czujniki tempetury są niewłaściwie rozmieszczone


@groman43: a masz więcej czujników? W angielskich domach, wszędzie widziałem zawsze tylko jeden razem z termostatem na dole i on odpowiadał za całe mieszkanie
@groman43: Grzejniki odpowietrzyć, docieplić strych i termostat trzymać na dole. Potrzebujesz instrukcji jak odpowietrzyć grzejniki? Po odpowietrzaniu będziesz musiał sprawdzić ciśnienie w systemie bo jeśli spadnie poniżej pewnego (sprawdzić wartość na piecu/boilerze) to istnieje szansa że bojler przestanie grzać całkowicie! Wtedy trzeba będzie wpuścić więcej wody do systemu!