Wpis z mikrobloga

@onomatopeja_: mam, ale zbudowałem sam.wymieniam filtry co 3-4 miesiace (filtr 4 warstwy..) Główny powód to że blisko jest sporo kopciuchow na małym osiedlu no i mamy alergie na sosnę co wiosna utrudnia spanie Działa super.
@onomatopeja_: Zdecydowanie pomaga, zwłaszcza w nocy gdzie debile palą śmieciami najgorszego sortu i oczyszczacz zaczyna głośno chodzić i człowiek ma szansę zareagować, np przenieść się do innego pokoju zamiast wdychać śmieci we własnym łóżku ( ͡° ʖ̯ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@onomatopeja_: Aby oczyszczacz dobrze wykonywał swoją pracę powinien posiadać następujące cechy:
- prawdziwy filtr HEPA, najlepiej H13 - do filtrowania pyłów zawieszonych. Żadne filtry "typu HEPA",
- filtr węglowy, najlepiej w postaci małych granulek węgla aktywnego zamiast gąbki z napylonym węglem - do filtrowania zapachów i gazów,
- odpowiedni przepływ powietrza, nie schodził bym poniżej 300m³/h CADR, oczyszczacze na najwyższym biegu są głośne, więc lepiej żeby miał wydajność na wyrost aby
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@onomatopeja_: korzystałem w bloku, korzystam w domu. Warto. Bardzo skuteczny w lapaniu pyłu, nawet nie wiesz, ile jest go w okolicy. Prosty przykład - odwiedzają mnie palący znajomi. Przed przyjazdem - kilka ppm pm2.5. Wystarczy, że rzeczeni wejdą i się rozłożą na kanapie - 40 ppm w kilka minut. O papierosie nawet nie mówię, bo to zamyka skalę od razu. Tak samo jak np coś przypalisz, odpalisz kominek (no, to raczej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@onomatopeja_: jak mnie prawie codziennie bolało gardło z rana to po zakupie boli tylko raz na jakiś czas. Z rana czuć że jest przyjemniej pod względem zapachu. Urządzenie szumi, co może być plusem i minusem. Mój oczyszczacz xioami ma słaba funkcję auto, więc teraz i tak używam go tylko w trybie manual od 20 do 9. Trzeba też pamiętać, że musi stać tak, żeby mieć dopływ powietrza, co często wiąże się
@onomatopeja_: Ja mam oczyszczaczo nawilżać tylko nie gówno Xiaomi a porządny Szwajcarski to efekty zimą są kolosalne. Najbardziej sie ciesze z dwoch rzeczy:
1. Przy zamknietych oknach nie ma typowego „zaduchu”
2. Rano nie wstaje z suchym/obolalym gardlem i nie mam kapcia w mordzie
dobra, widzę, że muszę wjechać na pełnej, bo odpowiedzi są bardzo niskiej jakości


Do smogu - oczyszczacz xiaomi jest spoko, zdecydowanie nie warto dawać 700zł - kup najtańszy, one wszystkie składają się z obudowy, wiatraka i filtra. Kolejne generacje zmieniające wyświetlacz (który i tak wyłączysz, żeby w nocy nie świeci), a kosztujący drugie tyle budzi u mnie srogie niezrozumienie.

Najtańszy, bez wyświetlacza: https://allegro.pl/oferta/oczyszczacz-powietrza-xiaomi-mi-air-purifier-2c-eu-9802673327

Najtańszy z wyświetlaczem +10zł: https://allegro.pl/oferta/xiaomi-mi-air-purifier-3c-12389572324


@dzek: podpisuje sie,
@dzek ale to nie jest tak że taki oczyszczacz Xiaomi 2c jest tylko do np 20m a jak chce no na 50m to muszę kupić 5c- czyli droższy??
@onomatopeja_: Jeśli masz w miarę nowoczesne mieszkanie, ciepłe i z dobrą wentylacją, to największą różnicę na plus da w zimie nawilżacz. Możesz na próbę jakieś gówienko ultradźwiękowe za 50 złoty wypróbować jeśli nie chcesz od razu w dobry ewaporacyjny inwestować.

Oczyszczacz stawiam że w tą zimę może też się bardzo przydać, zapowiada się palenie gównem w piecach, nie ma co oszczędzać na zdrowiu imo.