Wpis z mikrobloga

@onomatopeja_ dobry oczyszczacz możesz znaleźć za niecałe 400zl np Webber ap8400. To tak naprawdę jest wiatrak do zasysania powietrza + filtr, nie musi mieć czujników aplikacji itd.
Przy zakupie trzeba dopasować oczyszczac do rozmiaru pomieszczenia gdzie będzie stać ?
Czy działa ?
1.Jakiś sąsiad po 22 (bo do tej działa straż miejska) palił gównem, parę minut po 22 śmierdziało tak że aż gryzło w gardło, uruchomienie oczyszczacza po nastu minutach sprawiło że
@onomatopeja_: alergikowi pomaga bardzo. Tylko pomyśl czy faktycznie chcesz jakiś badziew, czy porządny sprzęt. Oczyszczaczy jest masa. Temat drążony długo, wybrałem markę Ideal. Żadnych nawilżaczy, nie będzie chciało się czyścić, im więcej bajerów tym gorzej. Jedno pomieszczenie, jedno urządzenie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@onomatopeja_: Mam oczyszczacz Xiaomi 3h z olx w małym mieszkaniu i nie wyobrażam sobie życia bez niego. #!$%@? debile palą czym popadnie kurde faja i po zmroku nie da się już oddychać więc mój Czyścioch odpala się po zmroku i wyłącza rano przed świtem. Poprawia stanowczo jakość powietrza w mieszkaniu.

Mam też osuszacz powietrza i najpierw kupiłem jakie tani i on był bez sensu. Za mała miał wydajność. Dopiero taki na
@onomatopeja_ kiedyś zrobiłem test wacika. Na rurę odkurzacza nałożyłem zwykły wacik kosmetyczny i przytrzymałem gumką recepturką. Zima wystawiłem rurę za okno i włączyłem na 5 minut. Później zrobiłem to samo w mieszkaniu gdzie przez weekend nikogo nie było i oczyszczacz nie chodził. Później włączyłem oczyszczacz i rano kolejnego dnia odpaliłem odkurzacz z trzecim wacikiem. Różnica pomiędzy trzema wacikami była widoczna gołym okiem. Ten z zewnątrz był tragiczny, wyraźnie widać było ciemne koło
@onomatopeja_: dobra, widzę, że muszę wjechać na pełnej, bo odpowiedzi są bardzo niskiej jakości

Do smogu - oczyszczacz xiaomi jest spoko, zdecydowanie nie warto dawać 700zł - kup najtańszy, one wszystkie składają się z obudowy, wiatraka i filtra. Kolejne generacje zmieniające wyświetlacz (który i tak wyłączysz, żeby w nocy nie świeci), a kosztujący drugie tyle budzi u mnie srogie niezrozumienie.
Najtańszy, bez wyświetlacza: https://allegro.pl/oferta/oczyszczacz-powietrza-xiaomi-mi-air-purifier-2c-eu-9802673327
Najtańszy z wyświetlaczem +10zł: https://allegro.pl/oferta/xiaomi-mi-air-purifier-3c-12389572324

Ja mam
@onomatopeja_: A, i jeszcze miałem wspomnieć o rozwiązaniach oczyszczająco-nawilżających. Czyli taki np. Sharp co ma @picasssss1 czy inny Philips - osobiście nie mam, ale ponoć jest skuteczny w obu tych rzeczach. Tylko cena za coś takiego może być 2x wyższa niż powyższe rozwiązania osobno. Losowy przykład czegoś, co wygląda spoko: https://allegro.pl/oferta/oczyszczacz-powietrza-sharp-kc-a50euw-dla-alergika-12064650832, ale to już 1899zł. Coś podobnego ma znajomy

I nie szedłbym też w to co ma @pokeminatour: czyli jakiś
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@onomatopeja_: Tak jak pisze @dzek. To tylko wiatrak z filtrem. Najbardziej interesuje cie jak najwiekszy przeplyw i zeby byl cichy. Co za tym idzie, im wiekszy wiatrak tym lepiej. Nie ma co przeplacac. Mozesz tez sobie kupic osobno wiatrak 8 2m filtra f4 i zamocowac na wiatrak jak szukasz oszczednosci.

Jesli chodzi o male filtry, to po 12 godzinach mozesz zaczac czuc roznice ale jak tylko otworzysz okno na 5
@onomatopeja_: ponad rok temu kupiłem xiaomi, głównie ze względu na jauszow z domków jednorodzinnych. Jest dużo mniej kurzu i ładnie oczyszcza powietrze po gotowaniu
To tylko filtr i wiatrak, wiec nie widzę sensu kupować nic droższego
@onomatopeja_: @picasssss1: @dzek: ja ze swojej strony śmiało mogę polecić Sharpa z serii kd( ten z nawlizaczem) w promce upolowałem za 1199. Od 3 lat go nie wyłączyłem, pobór prądu mały, alergia partnerki zniknęła, w zimę da się oddychać bo nawilża, w trybie auto na codzien go nie słychać, największym minusem są filtry bo są dość drogie.
dzbanek z filtrem powinien pomóc


@WafleMichaua: w sumie pewnie trochę pomoże, no ale po czajniku widać, że idealnie to nie filtruje. Hydraulik polecił mi filtr na wodę z sieci, takie coś za parę tysi, bo mamy tu twardą wodę mocno :|