Wpis z mikrobloga

Boję się, że takie sprawy mogą popsuć relacje,


@Jonn: I to jest podstawowy problem z Twoja psychiką ( ͡° ͜ʖ ͡°)

nie chcesz rozmawiać, nie rozmawiasz, nie musisz się tłumaczyć z tego i z tego powodu, że żyjesz.
Jeżeli ktoś ma problem z Twoimi zarobkami to on ma problem ze sobą a nie Ty.

Ja z niektórymi rozmawiam, z niektórymi (z większością) nie, bo to nie ich
@Jonn: skoro piszesz przyjaciel to chyba raczej coś więcej niż kolega czy znajomy, więc nie widzę problemu by rozmawiać i o zarobkach. Ja rozmawiam. Jeżeli widzisz jakiś problem to albo ty albo oni mają coś nie tak z głową.
Nie bardzo co ma z tego wyniknąć, że ty zarabiasz połowę mniej albo ktoś inny. Może warto się zastanowić dlaczego ktoś więcej zarabia i spróbować robić coś lepiej płatnego lub się doszkolić
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Jonn: mam dwie, trzy osoby, z którymi o tym rozmawiam. Inne dwie znaly moje zarobki bo razem zaczęliśmy na jednym stanowisku, w tym samym czasie i wszyscy dostawali tyle samo. Gadaliśmy o tym.

Do dwóch z tych osób mogę zadzwonić 24/7 i powiedzieć, że potrzebuję 10-20k na miesiąc, dwa i nie odmówią. W obie strony to działa. Warto o kasie rozmawiać, oczywiście nie z każdym.
nie w tym rzecz, bardziej wróci rykoszetem w postaci zarzutów że zarabiasz x to mógłbyś kupić innym to czy tamto, albo że gdzie te pieniądze, albo że mógłbyś zarabiać tyle co Zdzisiek a nie tylko x. Nigdy nie wiesz kto jak zinterpretuje tą informację i kiedy i do czego ją wykorzysta. Raz wypowiedzianej informacji już nie cofniesz. Taka moja rada. A wiadomo że zrobisz jak uznasz za słuszne ¯\_(ツ)_/¯
Chodzi o to, ze wielu ludzi mierzy sobie zarobkami przyrodzenie i tym samym gdy sie dowiaduja ze zarabiasz wiecej to z zazdrosci cie zaczynaja nienawidzic, a gdy sie dowiaduja ze zarabiasz mniej to traca do ciebie szacunek. Ciezko wyczuc jak gosc sie zachowa zanim mu sie powie, dlatego lepiej nie poruszac tematu.