Wpis z mikrobloga

Nie wszyscy potracili swoje fortuny podczas Wielkiego Kryzysu. Niektórzy w tym czasie mocno się wzbogacili. Historia lubi zataczać koło i być może w dobie recesji gospodarczej warto przyjrzeć się w co inwestowali ludzie, którzy zarobili podczas Wielkiego Kryzysu.

Zapraszam do obejrzenia mojego kolejnego filmu!

#historia #gielda #biznes #ciekawostki #inwestycje #finanse #historie
Troyden - Nie wszyscy potracili swoje fortuny podczas Wielkiego Kryzysu. Niektórzy w ...
  • 14
@cybher2: Tak, kryzys paliwowy z lat 70 na pewno bardziej pasuje do tego co dzieje się dzisiaj. W latach 70 w grze były już państwa arabskie, które tworzyły OPEC i mogły nakładać embargo na USA. W takiej Arabii Saudyjskiej do 1933 roku nie była wydobywana ropa, więc podczas Wielkiego Kryzysu nie miała ona jeszcze znaczenia. Na ten temat zapewne też zrobię film po nowym roku.
@lakfor: No to prawda, wciąż ma to swój nieco "garażowy" klimat. Wszystko to robię totalnie amatorsko - nigdy nie montowałem, ani nie nagrywałem swojego głosu jako lektor. Ale zwrócę uwagę na płynność czytania, bo rzeczywiście wciąż jest daleko od ideału.
@Troyden: Życzę powodzenia z kanałem :) Mógłbyś napisać jak od strony technicznej tworzysz filmy? tzn jakie programy używasz i jaki sprzęt? Robiłeś jakiś research czy testujesz co Ci odpowiada? Ile czasu zajmuje Ci stworzenie jednego odcinka? Skąd pobierasz zdjęcia do materiałów?
@robky: Nagrywam i montuję na Macbooku. Nagrywanie na Logic Pro, montaż na i Movie. Napisanie scenariusza to 4 godziny dla filmu jak wyżej. Jakieś 8 godzin zajęło mi napisanie zarówno pierwszego i drugiego filmu. Potem montaż obrazu z dźwiękiem to jakieś 3 godziny dla filmu 9 minut. I cała zarwana noc w przypadku poprzednich filmów ponad 20 minutowych. Montowałem jakoś od 22 do 6 rano. Tak więc przygotowanie w pełni filmu