Wpis z mikrobloga

#bieganie #coros #biegiultra #garmin #polar #suunto 3 ostatnie tagi żeby konkurencja była świadoma ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Coros Apex 2 i Apex 2 Pro

Dzisiaj premierę miały dwa najnowsze zegarki sportowe marki Coros apex 2 i apex 2 pro.

Nie ma się co tutaj dużo rozpisywać zapraszam do recenzji.

Tutaj bardziej opisowo rozważania ogólne plus sporo wykresów, porównań, mapek
https://www.dcrainmaker.com/2022/11/coros-apex-2-vs-apex-2-pro-in-depth-review.html

Więcej infografik, tabelek i ogólniej szybsza lektura co i jak:
https://trailrunningspain.com/2022/11/03/coros-apex-2-apex-2-pro-review/

Jak jedyny fan marki na mirko ( ) stwierdzam, że ta premiera to niestety spore rozczarowanie.
Po innowacyjnym i dobrze wycenianym producencie, który stworzył pace 2 czyli najlepszy pod względem funkcje/cena zegarek sportowy. Po vertix 2 który przetarł sporo ścieżek i próbował utrzeć nosa gigantowi o nazwie Fenix.
Pojawiły się apex 2 i apex 2 pro i cały szacunek, wiara w markę w tym za próbę przemodelowana rynku, poszła w #!$%@? ¯\_(ツ)_/¯

Co z tego, że zegarki otrzymały BT 5.0 i wifi, jak jednocześnie odebrano im protokół ant+ co dla wielu chomików i innych rowerowych szaleńców, jest spora przeszkodą.
Co z tego, że pojawiła się muzyka w pro, jak dotyczy ona tylko i wyłącznie obsługi mp3 (32GB pamięci). Ilu użytkowników A.D. 2022 trzyma muzykę w mp3?
I wreszcie, co mi z dotyku, z map, ze ściemnianego automatycznie ekranu, multibanda (w pro) jeśli zegarki wycenione zostały na poziomie garmina FR255 i FR955?

Tak to nie żart, apex 2 to 400$ apex 2 pro to 500$ dokładnie tyle samo co ww. garminy.

Nie rozumiem polityki cenowej corosa i moim zdaniem, oni się bardzo mocno na tym przejadą. Wiem, że Kilian biega z corosem, wiem że marka ma wielu influencerów, że ma jeszcze więcej fanów i tych co chcieli dać szanse czemuś nowemu. Że nowa konkurencja, powiew świeżości, bezkompromisowe rozwiązania, wsparcie fanów itd.
Tylko czy to wszystko uzasadnia aż taki odpał cenowy, żeby zrównać się z najwyższymi modelami garmina (w swojej półce)?

Polar znalazł swoją nisze, a i również ze względu na doświadczenie, ma swoich oddanych fanów i swój kawałek tortu i za mocno się nie rozpycha.
Suunto gdzieś pod drodze się pogubiło, rozjechało ze smakiem i konsystencja, przez co ich fragment tortu, dla wielu przestał być strawny i póki co trwa odbudowa zaufania (z mizernym imho skutkiem).
Az tu wchodzi coros - najmłodszy gracz, cały na biało. Rozpanoszył się strasznie i co i rusz podbiera kawałek po kawałku, smakołyki należącą do garmina. Raz #!$%@? wiśnie, innym razem beze, napakuje trochę kremu i już już myśli o tym, żeby wylądować na witrynie. Części osobno smakują wyśmienicie, ale połączone razem przypominają trochę zjełczałą wczorajsza napoleonkę, tylko płacić trzeba jak za tort weselny
( )
PurpleHaze - #bieganie #coros #biegiultra #garmin #polar #suunto 3 ostatnie tagi żeby...

źródło: comment_1667494822a4T5NSBzMlLlvCElADHXY9.jpg

Pobierz
  • 8
@s---k: porownywalem do wersji music, bo oba apexy umozliwiaja odsluch z mp3.
Biorac do porownania tansza wersje 255, to juz w ogole nie bylo by sensu wrzucac tego na mirko ( )
@mozgogrdyczka: a to nie ty kupilas zegarek, na tej mega promocji gdzie apex byl za 700 i 900zl zaleznie od wersji, a pace za ~500?

Ja sie przesiadlem 1.5 roku temu z fr935 bo mi w sumie baterii brakowalo. Patrzac z perspektywy i na aktualny status, to jesli nic sie nie stanie z moim apexem pro, to raczej nie zamierzam zmieniac. Rejestruje, dziala powyzej 30h, nie ma jakichs wiekszych jazd z