Wpis z mikrobloga

Mirki, ma ktoś Tuya Zigbee smart-termostaty na kaloryferach? Czy to urządzenie można jakoś sparować z tymi małymi czujnikami temp. od xiaomi, czy manualnie ustawianie temperaturę na wyższą o stopień bo jak rozumiem - temperatura czytana jest zaraz z głowicy czyli przy kaloryferze?
Ogólnie polecacie, kupilibyście jeszcze raz? Pytam bo muszę coś kupić do domu a za 413zł jest 3szt na banggood i nie wiem czy brać, czy na jakieś używki polować czy co robić. Cena chyba dobra bo tak to widzę że po 650zł chodzą.
#smarthome #inteligentnydom #tuya #zigbee
interpenetrate - Mirki, ma ktoś Tuya Zigbee smart-termostaty na kaloryferach? Czy to ...

źródło: comment_1667486833yXkJgeY3bT97lxOTVTJntr.jpg

Pobierz
  • 28
Ja mam dokladnie ten zestaw ci na zdjeciu od roku czasu, dziala spoko, czujniki od xiaomi raczej nie rusza, ale jest pełno tanich na zigbee


@mietkomietko: Mirku, a czemu producent podaje że te głowice nie obsługują zewnętrznych czujników temperatury, a jednak piszesz że obsługują? Na jakiej zasadzie działa to, że jednak jest ta opcja? Jakbyś miał kupować jeszcze raz, to kupiłbyś jeszcze raz te, czy jakieś inne?
Co dla mnie jest mega ważne to ta jest cicha.


@Vimes: czy masz porównanie pomiędzy Twoim modelem a modelem który chciałem kupowac (bez większego powodu, wyczytałem że ma procent otwarcia zaworu i po tym próbowałem wybrać, nie znam się jeszcze tak bardzo)
https://www.banggood.com/Moeshouse-Tuya-ZigBee3_0-Smart-Radiator-Actuator-Programmable-Thermostatic-Radiator-Valve-Temperature-Controller-Voice-Control-via-Alexa-p-1741050.html?p=YF291410412600201704&cur_warehouse=CN&ID=6294915

Czemu wybrałeś te swoje? Był ku temu jakiś powód, że np. są w czymś lepsze niż te moje, czy też brałeś co wydawało Ci się że jest dobre?
@interpenetrate Kupil bym je jeszcze raz. Głowica sama w sobie ma czujnik temperatury i moze dzialac bez bramki wg. Harmonogramu w automacie, ale jesli masz zewnętrzne czujniki, dajesz glowice w manual i ustawiasz sobie sterowanie czujnikami wedle wlasnego uznania
@mietkomietko: w jaki sposób się to odbywa krok po kroku? Czyli powiedzmy ustawiam w ten tryb manual, i czemu jeśli mogę ustawić to tak bez problemu w aplikacji, aby głowica śledziła ustawienia z czujnika - to tutaj są całe linijki kodu które się do tego używa? Serio ustawiłeś w apce, i już? śledzi Ci po temp. z czujnika?
https://community.home-assistant.io/t/tuya-radiator-valve-ts0601-calibration-from-external-sensor-via-zigbee2mqtt/337991
@mietkomietko: czyli jakby, nie musisz wpisywać tego kodu (programować nic) ponieważ wszystkie urządzenia masz producenta tuya i do bramki tuya i po ZigBee lub by czy wifi - a ktoś ma po home assistant bo ma urządzenia jeszcze jakichś innych producentów, tak to mam rozumieć?

No dobra, ale producent na stronie pisze że te głowice nie obsługują czujników zewnętrznych - a to trochę ważna informacja żeby była pomyłką
@interpenetrate: Wybrałem bo był najcichszy, teraz może wybrał bym coś innego bo schedule się dziwnie wgrywa i mogło być to dużo fajniej zrobione co do kalibracji to czeka mnie w jednym pokoju ale to jak znajdę „wolną chwilę” żeby powalczyć