Wpis z mikrobloga

Mirki, ma ktoś Tuya Zigbee smart-termostaty na kaloryferach? Czy to urządzenie można jakoś sparować z tymi małymi czujnikami temp. od xiaomi, czy manualnie ustawianie temperaturę na wyższą o stopień bo jak rozumiem - temperatura czytana jest zaraz z głowicy czyli przy kaloryferze?
Ogólnie polecacie, kupilibyście jeszcze raz? Pytam bo muszę coś kupić do domu a za 413zł jest 3szt na banggood i nie wiem czy brać, czy na jakieś używki polować czy co robić. Cena chyba dobra bo tak to widzę że po 650zł chodzą.
#smarthome #inteligentnydom #tuya #zigbee
interpenetrate - Mirki, ma ktoś Tuya Zigbee smart-termostaty na kaloryferach? Czy to ...

źródło: comment_1667486833yXkJgeY3bT97lxOTVTJntr.jpg

Pobierz
  • 28
@mietkomietko: to prawda że jak takiej głowicy wywali się połączenie z bramką, to ona odpali się na full? Miałeś coś takiego, lub czy wiesz też o tym?
oraz drugie pytanie, czy jak się skończy sezon grzewczy, i wyłączy się te głowice bo nie będzie się grzać - to czy wyłącza się je jakoś manualnie czy można przez bramkę/aplikację? Chodzi mi o to czy jest możliwość ich włączenia na odległość.
@interpenetrate: Gościu ma to podłączone pod Homeassistanta, może sobie ustawić temeperaturę w zależności od pogody w Czeczenii albo swojej wagi przed sraniem. Włączyć i wyłączyć też.

to prawda że jak takiej głowicy wywali się połączenie z bramką, to ona odpali się na full?


@interpenetrate: Jak się rozłącza to czeka w poprzednim trybie. To bateryjne urządzenie, nie trzyma połączenia cały czas.
@interpenetrate: Tak. Jak była wyłączona to będzie wyłączona, jak ustawiona na 20c to będzie grzała do 20c a jak zaprogramujesz harmonogram w głowicy a nie tylko kontrolerze smarthołmu to będzie sobie pamiętac i realizować ten harmonogram aż baterie padną.
@interpenetrate: Głowicy używam SEA801-Zigbee od ponad roku w całym domu i łącze to z node red
https://www.zigbee2mqtt.io/devices/SEA801-Zigbee_SEA802-Zigbee.html
ma 4 punkty temperatury na każdy dzień tygodnia z osobna. I trochę dziwnie wgrywa się payload. Przy firmowych bramkach raczej nie będzie cię to obchodzić.
Co dla mnie jest mega ważne to ta jest cicha.
Tu ją kupiłem (a właściwie wszyskie 5):
https://pl.aliexpress.com/item/1005001895935932.html?spm=a2g0o.order_list.0.0.301f1c241BtlVd&gatewayAdapt=glo2pol

Jak się zaczynasz bawić w zigbee to się upewnij że będziesz