Wpis z mikrobloga

Mireczki pomóżcie, bo już nie mam siły płacić za mieszkanie w Wawce. Pracuję 100% zdalnie, więc chcę się wynieść obojętnie gdzie (oczywiście do jakiegoś miasta 100k+ najlepiej), żeby aż tyle nie płacić. Doradzicie jakie miasto jest fajne do życia, a ceny najmu nie są jakieś z kosmosu? Z góry dziękuję
#nieruchomosci #pracbaza #kiciochpyta #korposwiat
  • 102
  • Odpowiedz
@TheGreatest: może gdzieś na nitce kolejowej Katowice-Kraków. Jest tu parę mniejszych miast. Przejeżdża tędy najwięcej linii kolejowych w Polsce, w zasięgu ~40 minut masz dwa duże miasta wojewódzkie, nawet samochód nie będzie konieczny. A z tego co wiem ceny wynajmu 3x niższe niż w Warszawie czy Krakowie.
A krajobrazy też ładne, góry blisko
  • Odpowiedz
@MechanikIMIR: jeśli nie zależy mu jakoś bardzo na klubach w weekend to radom jest spoko do życia, wsystko blisko, nie jest jakoś przesadnie drogo, do innych miast(prócz morza) też blisko. do wawy lekko ponad godzine pociagiem, godzine autem
  • Odpowiedz
@TheGreatest: polecam Nowy Dwór Mazowiecki albo Legionowo, ceny tańsze, a będziesz miał cały czas blisko do wawki gdybyś musiał służbowo przyjechać albo odwiedzić znajomych. NDM ma ładną okolicę bardzo
  • Odpowiedz
@TheGreatest: Bielsko - Biała - blisko góry (rower, narty), miasto prawie 200.000 ludzi - a na weekend można wyskoczyć np. do Wiednia ok 4 godzin samochodem. Ledzie przyjaźni, bez tłumów i korków...
  • Odpowiedz
@TheGreatest: To nie kwestia miasta, lecz osiedla bardziej. W każdym mieście jest patologia jak i przyjemne osiedla. Jak już wybierzesz miasto to popytaj ludzi o daną dzielnicę czy warto tam mieszkać, czy nie ma patologii itp.
  • Odpowiedz
@TheGreatest: Tam gdzie nie ma smogu, czyli Śląsk odpada. Wyjechałem z tego smrodowiska do Warszawy w 2020 roku i jestem szczęśliwy. W zimę można obserwować ruchy powietrza, a raczej ich brak i pyły w powietrzu ( ͡° ͜ʖ ͡°). Po otwarciu okna ładnie widać jak wartości na oczyszczaczu powietrza skaczą z zielonych na "ratuj się człowieku, zamykaj okno i podkręć mnie". Ogólnie jest tam brzydko -
  • Odpowiedz
@facebookzprzygody: tak ejst #!$%@?, wystaczy mieszkac i pracowac poza linia skm i juz sobie ten transport mozna w dupe wsadzic i nastawic sie na poleczenie spacerow i przesiadek. codzienna przygoda w drodzie do/z pracy
  • Odpowiedz