Wpis z mikrobloga

Mireczki pomóżcie, bo już nie mam siły płacić za mieszkanie w Wawce. Pracuję 100% zdalnie, więc chcę się wynieść obojętnie gdzie (oczywiście do jakiegoś miasta 100k+ najlepiej), żeby aż tyle nie płacić. Doradzicie jakie miasto jest fajne do życia, a ceny najmu nie są jakieś z kosmosu? Z góry dziękuję
#nieruchomosci #pracbaza #kiciochpyta #korposwiat
  • 102
@DildoShwaggins: ja jstem skazany na gdans, ja pracuje zdalnie to mi lata ale jakby rozowa miala dojerzdac 2h w jedna strone to powodzonka. Dodatkowo to co pokazales dobrze opisuje #trojmiasto, ktos pyta o gdansk to dostaje wybierze wejcherowo, rumie. to tak jakby ktos pytajac o #warszawa dostal info o skierniewicach, albo jak o #lodz to zeby wybral sieradz albo warte
@TheGreatest: mogles napisac cos wiecej, typu chcesz miec dobry basen do dyspozycji, albo scianke, albo tereny na rower, albo w zasadzie to siedzisz w piwnicy i nie potrzeba duzo.
Bo tak to w zasadzie to jak wybiezesz co kolwiek poza #krakow i #trojmiasto (no i moze #wroclaw ) to bedzie taniej
@srgs: Sprawdziłem z ciekawości wynajem na wiczlinie gdzie sam mieszkam - 3k za ~40-50 metrów - no tanio nie jest xD ale mam stąd do Rumii 20min, tyle samo do centrum i do Sopotu tez szybko. Także odległości trochę pomieszałeś, niemniej zostają mniejsze miejscowości wokoło jak ma być taniej. Przyznaje się do błędu ;) Obok jeziorka i morze kiedy chce, Kaszuby i atrakcyjniejsze miasta niż stolica. Mi się tu mieszka bardzo
@DildoShwaggins: no fajnie, jakas wiocha po srodku niczego za 3k. i uwazasz ze to jest normalna cena? jak dodasz rachunki i czynsz wo tyjdzie na luzie 4k. do tego samochod bo pewnie tam to tylko tym dojedziesz.
nawet w #!$%@? gdansku dojazdy to dramat jest ( #moznasieprzezwyczaic ), ja jak patrze na lokalsow to oni maja syndrom sztokholski i uszkodzony od sinnic mozg
@TheGreatest: nie napisałeś co lubisz robić i gdzie chcesz bywać. Blisko gór? Blisko jezior? Chcesz koncerty rockowe, opere? Lubisz latać zagranicę? Zauważ, że to będzie mieć olbrzymie znaczenie przy wyborze między Mazurami a Gorzowem Wielkopolskim.

Ja bym celował w Śląsk. Zamieszkasz w jednym z mniejszych miast a blisko będziesz miał większe (Katowice z przyległymi miastami to jest przecież konglomeracja, wiele mniejszych miast tworzących jeden teren zurbanizowany). A jak się uprzesz to
@srgs: Uwazam że ceny wynajmu #!$%@? - myślałem że ceny chociaż na obrzeżach Gdyni gdzie mieszkam są jednak trochę mniejsze, także reasumując tę nierówną walkę op nie ma czego tu szukać jak chce taniej. We wszystkim innym obstawiam przy swoim; napisz jeszcze o co ci chodzi z tym że w trojmiescie śmierdzi bo tego nie czaję.
@TheGreatest: no to wybierz na mapie okolice w której chciałbyś mieszkać (Beskidy, Tatry, wschód, zachód, czy gdzie tam ci pasuje) i szukaj miasteczek z tanim najmem i dobrym dostępem do sieci (czyt. Światłowód) i atakuj.
@srgs: Do Gdyni się przenieś tu nie śmierdzi ;) a jak ci śmierdzi morze to faktycznie to nie twoje miejsce. Szadolki to ciekawe miejsce - developerzy tam pobudowali jakieś osiedla i chętnych chyba nie brakło.