Wpis z mikrobloga

Mireczki pomóżcie, bo już nie mam siły płacić za mieszkanie w Wawce. Pracuję 100% zdalnie, więc chcę się wynieść obojętnie gdzie (oczywiście do jakiegoś miasta 100k+ najlepiej), żeby aż tyle nie płacić. Doradzicie jakie miasto jest fajne do życia, a ceny najmu nie są jakieś z kosmosu? Z góry dziękuję
#nieruchomosci #pracbaza #kiciochpyta #korposwiat
  • 102
@TheGreatest: jak lubisz aglomeracje to może Śląsk (dobry dojazd wszędzie, mieszkania w spoko cenie - przynajmniej parę lat temu, dostępne rozrywki, lotnisko, szybki dojazd na południe Europy, nad Bałtyk również - szybciej niż z Wa-wy).
Jeśli jednak klimat Ci nie odpowiada, to albo Dolny Śląsk - Karkonosze, albo od Krakowa na wschód (Bochnia, Tarnów, Mielec, Rzeszów - ceny najmu przyzwoite, infrastruktura ok., bliskość gór). Kuszący może się jeszcze wydać Nowy Sącz,
@TheGreatest: jak musisz sie pokazywac czasami w biurze to celuj cos z okolic wawki. cos pomiedzy lodz i radom (powaznie). latwy dojazd zarowno samochodowy jak i koleja. jest tutaj sporo miast, ale czesc to sypialnei dla wawki

co do lodz to ceny nizsze ale cos za cos
3city to tragedia, ceny #!$%@? w kosmos (drozej niz wawka) a oferta jest ulamkiem tego co w wawce. moze przereklamowane i to bardzo.
krakow
@srgs: Jestem od dwóch lat w Gdyni, całe życie w stolicy; zdecydowanie jest taniej jeżeli chodzi o wyjście na miasto, tak, na północy jest zimniej, a od morza piździ ;) wynajem jednak będzie tańszy jeżeli wybierzesz jakaś rumię, redę czy inne Wejherowo, w samym Trojmiescie tez pare złoty taniej. Korki to faktycznie masakra - dobrze że nie muszę się przemieszczać; coś tam ostatnio więcej pootwierali; w Warszawie z przemieszczaniem sie tez
@srgs: kurcze, ja mam tam kawał drogi, kilka razy byłem i mi się akurat bardzo podobało. Pamiętam że korki były, to prawda, ale w WWA też są, w sumie w każdym dużym mieście będą. Ale pracując zdalnie można mieć fajną miejscówkę.