Wpis z mikrobloga

Szukam sposób na nadmierną wokalizację u psa lvl 1.5 (,)
Ona nie szczeka, ona po prostu krzyczy, ciągle chce atencji i zabawy, nie wiem jak ustalić tę granicę szczególnie że pracuję z domu i często jej szczekanie mi przeszkadza. Szczeka też jak słyszy szczekanie innych psów za oknem. Próbuję ją wtedy usadzić na jej legowisko żeby tam się uspokoiła ale wtedy leży i szczeka xDˣᴰ
Dajcie jakieś rady please, jak nic nie zadziała to skorzystam z pomocy behawiorysty (,)

Krzycząca baba picrel

PS badania krwi i wszystkie inne w porządku

#logikarozowychpaskow #psy #smiesznypiesek #pies #rozowepieski
wioseneczka - Szukam sposób na nadmierną wokalizację u psa lvl 1.5 (╯︵╰,) 
Ona nie sz...

źródło: comment_1667317429MhbOMgUJ2Rzg6bpMHSGKjx.jpg

Pobierz
  • 26
@wioseneczka: to spróbuj z chowaniem smakołyków, ja biorę garść w dłoń (może być sucha karma, połamane ciastka dla psów) i biegam rozrzucając je w różnych pomieszczeniach, też pod koce, poduszki, pies za mną. Część od razu zjada, ale większość pomija, więc już na spokojnie chodzimy i je znajdujemy. Tu też chodzi o to żeby z nim wykonywać aktywności.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@wioseneczka: jeżeli jest to pies z gatunku buraków lubiących drzeć japę bo cokolwiek to z mojego doświadczenie najlepiej działa komenda zamykająca ryjca, dawała bardzo dosadnie, presyjnie i konsekwentnie. I to jest oczywiście jeśli pies ma spełnione wszelkie potrzeby i drze japę bo lubi. Znam kilka takich psów.
I z pewnością nie robiłam bym cyrków w domu z szukaniem smaczków jak zaczyna szczekać :p bo to tylko nauczy ją, że szczeka to
I z pewnością nie robiłam bym cyrków w domu z szukaniem smaczków jak zaczyna szczekać :p bo to tylko nauczy ją, że szczeka to jej dajesz atencję, a sama piszesz że może to być przyczyna.


@mikaliq: po pierwsze nie cyrki, a zabawa z psem. Po drugie nie robisz tego jak Ci pies wariuje, tylko aby zapobiegać takiej nadpobudliwości.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@justypl: dla mnie to tylko utwierdzanie psa w tym że w domu może być coś ekscytującego. I tak psy jara też praca węchową i są psy które może nawet wywalać emocje w kosmos i frustrować. Ja tam moim psom nie chce utrudniać życia i jak widzę że pies ma problem z odpoczywaniem w domu to mu nie wymyślam tysiąca zabaw i aktywności w domu. Robię to wszystko na dworze, żeby bycie
@wioseneczka: jakaś rasa czy mix? Słyszałaś o protokole relaksacyjnym? 15 min dziennie może trochę więcej przez półtora miesiąca ale uczysz psa poprostu spokoju. Plus staraj się nagradzać choćby słownie każda jedna sytuacje kiedy widzisz, ze jest bodziec i zauważyła go a ona nie szczeka. Na początku musisz pilnować żeby to zrobisz szybko zanim zacznie jazgot. Z czasem będzie coraz łatwiej. Mam gończego, one są naturalnymi oznajmiaczami wiec darła papę ja wszystko