Wpis z mikrobloga

Rozpierdziela mnie ta ignoracja ludzi i ich potrzeba wyśmiewania czegoś czego kompletnie nie rozumieją.

40 tysięcy lajków w 2 dni dla BEKI Z WEGAN BO PEWNIE MYŚLĄ, ŻE KROWY SIĘ ZABIJA PODCZAS DOJENIA XDDD

Nie, weganie nie piją mleka ponieważ:

-krowy są regularnie zapładniane i stymulowane do dawanie nienaturalnych ilości mleka, które produkowałyby dla swojego potomstwa
-potomstwo (głównie byki) jest odbierane matce zaraz po porodzie i po odpowiednim podkarmieniu przerabiane na cielęcine
-krowy przez większość roku przetrzymywane są w ciasnych boksach bez dostępu do naturalnego podłoża czy światła dziennego
-ciągła eksploatacja krów doprowadza do wielu chorób oraz częstych zapaleń wymion

Jak dla mnie - tak samo jak jajka z chowu klatkowego - pozyskiwania mleka w masowym przemyśle hodowlanym jest gorsze niż pozyskiwanie mięsa. Bydło mięsne chociaż nie jest gnębione latami.

Temat do żartów dla tych internetowych samców alfa, którzy JEDZĄ MIĘSKO HEHE.

#bekazwegetarian #weganizm #wegetarianizm #ekologia #racjonalizm #zwierzaczki
Clefairy - Rozpierdziela mnie ta ignoracja ludzi i ich potrzeba wyśmiewania czegoś cz...

źródło: comment_1667152632Dpt96j80luvLM8JQLATMNk.jpg

Pobierz
  • 54
  • Odpowiedz
  • 123
@Login23: Piszesz do człowieka wychowanego na wsi, ktorego dziadek byl rzeznikiem.

Ktory punkt według Ciebie to kłamstwo i nie występuje w standardowych hodowlach przemysłowych?
  • Odpowiedz
@Clefairy cóż zrobić, mamy teraz czerpanie wiedzy z memow, bardzo często widzę memy historyczne, które spłycają zawiłość tematu do dwóch słów i śmiesznego obrazka a ludzie na podstawie tego wyciągają wnioski tak daleko idące, że kompletnie niezgodne z prawdą
  • Odpowiedz
@Jacek12: sojowe, migdałowe, kokosowe, owsiane. to chyba te najpopularniejsze

ja pije zwykle
a jak przygotujecie alternatywe dla miesa z probowki w normalnej cenie - bede bral w ciemno bo jak dla mnie to jest ideal.
kazda porcja miesa jest taka sama - brak chorob, przerostow etc.
  • Odpowiedz
To jakie mleko kupować?


@Jacek12:
Roślinne. Niestety, ale w tej chwili picie mleka krowiego, które nie byłoby okupione cierpieniem zwierząt jest możliwe tylko jeśli sam masz krowę, albo ktoś zaufany od kogo możesz kupić będąc pewnym, że pozyskuje to mleko w sposób etyczny.
  • Odpowiedz
cóż zrobić, mamy teraz czerpanie wiedzy z memow, bardzo często widzę memy historyczne, które spłycają zawiłość tematu do dwóch słów i śmiesznego obrazka a ludzie na podstawie tego wyciągają wnioski tak daleko idące, że kompletnie niezgodne z prawdą


@sipcabej: tak było np. z memami o soyboyach, tłumy wyk0pków teraz wierzy że mleko sojowe zawiera hormony zamieniające ludzi w zniewieściałych lewaków xd
  • Odpowiedz
ale to prawda - https://www.hsph.harvard.edu/nutritionsource/soy/


@bartek555: ty czytałeś w ogóle ten artykuł który wysłałeś? xd

Results of recent population studies suggest that soy has either a beneficial or neutral effect on various health conditions. Soy is a nutrient-dense source of protein that can safely be consumed several times a week, and probably more often, and is likely to provide health benefits—especially when eaten as an alternative to red and processed meat.

Soy isoflavones can bind to estrogen receptors in the body and cause either weak estrogenic or
  • Odpowiedz
No tak, przeciez o tym mowia w ostatnim zdaniu, ze moze powodowac taki efekt ;)


@bartek555: słowo-klucz: weak
poza tym napisane jest też że może mieć też właściwości antyestrogenowe
tutaj masz metaanalizę 41 badań na mężczyznach z 2021
  • Odpowiedz