Wpis z mikrobloga

Ostatnio w Niemczech w mieście 500k ludności za 15 euro najadłem się w greckiej restauracji i to takiej o której mógłbym tylko pomarzyć u siebie w mieście. A tymczasem w Bolsce w powiatowej dziurze pizza na gumiastym cieście 55zł, a makaron gdzieś w lepszej restauracji prawie 100zł.

Niema co się dziwić że w telewizjach śniadaniowych uczą gotować rosół na trzy dni a schroniska zapełniają się zwierzętami bo właścicieli nie stać na utrzymanie, jak Niemiec zarabia 3-4 razy tyle a ma wszystko taniej lub w tej samej cenie ale za to w lepszej jakości XD.

Nic tylko popcorn i patrzeć jak się kryzys ładnie rozwija. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#nieruchomosci #polska
  • 8
@Reanef: jak wracam do Polski to zawsze się dziwię jakie są ceny. Prosty przykład ostatnio kupowalen masło w M&S 250g 1 £, najtańszy chleb w Asdzie 0,39£. Lepszy droższy ale masz wybór, chcesz to możesz oszczędzić. Pewnie, że są produkty droższe ale w porównaniu do siły nabywczej pieniądza polska wychodzi drożej, w kategorii spozywka
@Louis_de_Pointe_du_Lac: ostatnio wybrałem się w okolice Sochaczewa, wyjeżdżając zaczepiłem o taką pizzerie Fresco. No #!$%@?, klimatyczna jak cholera, szybka obłsługa, duże placuszki i co najważniejsze dla tej historii - tanio jak barszcz. Także są wyjątki od tego co piszesz. Wystarczy poszukać.