Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@rebel101: Planuję teraz w weekend zrobić update z Iranu. W skrócie mówiąc: dzieje się. Po miesiącu od śmierci Amini i rozpoczęciu protestów, władze nadal mają problem z uspokojeniem sytuacji. A co gorsza, pojawiają się pierwsze informacje że część oddziałów które miały tłumić protesty odmawia i zachowuje się biernie. W dodatku mamy protesty na rafineriach. Im dłużej te protesty będą trwały tym gorzej dla ajatollahów, w pewnym momencie siły bezpieczeństwa mogą pęknąć
raczej co lepsza ( ͡º ͜ʖ͡º)


@cotidiemorior: ( ͡° ͜ʖ ͡°) fakt, chodziło mi o rządową perspektywę

Skrobnąłbyś coś o stosunkach Iran-Azerbejdżan? Bo jak przeczytałem że w Iranie mieszka więcej Azerów niż w Azerbejdżanie to zacząłem się zastanawiać czy coś z tego może wyniknąć.


Mam w planach krótki komentarz o tym. Kolejny temat na mojej liście. ( ͡° ͜ʖ ͡
@JanLaguna: Mój wewnętrzny optymista twierdzi że sytuacja jest już nie do odratowania dla rządzących, po prostu jak w przypadku np. Majdanu na Ukrainie władze de facto utraciły kontrolę bo nie są w stanie przeprowadzić ponownej "normalizacji" po zakończeniu protestów i obecnie tylko odwlekają nieuniknione. Co mogą realnie zrobić w obecnej sytuacji? Lżej pałować w przyszłości? Uznać chustki za dobrowolne? Dać jakieś grosze w podwyżkach? To nie jest coś co możesz oferować
@rebel101: Mimo że bardzo mocno trzymam kciuki za Irańczyków, zobacz że bardzo podobnie niestety wyglądało to ostatnio na Białorusi i co mamy? Ziemniaczany król dalej siedzi na tronie. W Iranie mieszka prawie 90 mln ludzi, jaki procent społeczeństwa jest zaangażowany w protesty? Na Białorusi procentowo było dużo więcej a niestety nie wyszło. Mam nadzieje że dostaną jakieś finansowanie z USA/ Zachodu plus podsycanie i obalą władzę. Mocno trzymam za to kciuki.
@kzrr: Białoruś to trochę "wyjątek potwierdzający regułę", Potatfuhrer rządził względnie małym krajem, jednolitym krajem dostającej wsparcie do tłumienia protestów od innego państwa. Iran jest zbyt duży, zbyt zróżnicowany oraz zbyt izolowany aby móc powtórzyć tamten sukces. Jak do spałowania kilka miast to nawet przy dużych protestach dasz radę, jak masz do spałowania kilkanaście miast z całą mozaiką etno-gospodarczą oraz znacznie większą populacją ogółem to po pewnym czasie po prostu brakuje "pałkarzy"
@JanLaguna: Nie tylko w Iranie ale w Syrii sytuacja też jakby się zaostrza, w ostatnim tygodniu były informacje o ostrzałach wszystkich zainteresowanych stron - po Idlib ze wzajemnością strzelał Assad & Rosja, strzelało się YPG z proturecką Armią Narodową, strzelała Turcja po terenach SDF, jakieś walki i zamach ISIS pod Deir-ez-Zor, no i Izrael urządził nalot na lotnisko pod Damaszkiem, podobno celem była dostawa irańskich dronów na Ukrainę, ale nie wiem,
Potatfuhrer rządził względnie małym krajem, jednolitym krajem dostającej wsparcie do tłumienia protestów od innego państwa.


@rebel101: Przecież protesty na Białorusi stłumioną wewnętrznymi siłami.

Rozmiar kraju i populacji sam w sobie jest wrogiem tłumienia protestów nawet jak większość społeczeństwa jest pasywna.


@rebel101: No nie powiedziałbym, zawsze można napuścić w takim kraju mniejszości na siebie nawzajem.

i Izrael urządził nalot na lotnisko pod Damaszkiem, podobno celem była dostawa irańskich dronów na Ukrainę
@JanLaguna: pytanie do Ciebie, czy to fake, czy nie, Rosyjscy i Białoruscy spece od tłumienia zamieszek pacyfikują zamieszki teraz w Iranie. Bo pewne radio to powiedziało wprost. Pytanie, czy możesz potwierdzić.

Stąd to zjednanie z Białorusią ostanie pewnie.

*To że krew się poleje, wiem, nie chcę tu oceniać, tylko kwestia, czy potwierdzisz te doniesienia.
Białorusi i co mamy


@kzrr: na Białorusi interweniowały rosyjskie służby

Bez pomocy russkich, którzy zupełnie nie mieli oporów w mordowaniu kobiet i mężczyzn, dzisiaj nie byłoby z nami Łukaszenki.

Irański reżim zdaje się nie ma prorektora.