Wpis z mikrobloga

@Rabe: Czy przed Twoim samochodem biegnie ktoś z flagą?
Warunki określające, kiedy mają być używane światła przeciwmgłowe, są jasno określone.
Włączając światła przeciwmgłowe, oślepiasz i przede wszystkim rozpraszasz uwagę innych kierowców. Nie bez powodu zabronione jest ich używanie poza określonymi warunkami atmosferycznymi.
  • Odpowiedz
Zdjęcie z dupy - zależy jaka mgła zależy od architektury terenu , może za dwie sekundy będą łąki gdzie to światełko będziesz ledwo widział . Dziś u mnie była gęsta mgła - włączałem i wyłączałem zależnie od sytuacji otoczenia . Ale jak chcesz się przypieprzyć to łatwo
  • Odpowiedz
Ślepy by zauważył ten sarkazm, może głupi nie.


@MartwyProsty: Sądziłem, że bardziej przejrzyście nie mogę, a jednak są ludzie, którzy robią mi jakiś wykład o fladze, kiedy sami nie dostrzegają ogromnego transparentu...

Czy przed Twoim samochodem biegnie ktoś z flagą?

Warunki określające, kiedy mają być używane światła przeciwmgłowe, są jasno określone.

Włączając światła przeciwmgłowe, oślepiasz i przede wszystkim rozpraszasz uwagę innych kierowców. Nie bez powodu zabronione jest ich używanie poza określonymi
  • Odpowiedz
@kamilox4: Kilka dni temu jechałem przez mgłę w nocy eskpresówką i, jak to często bywa, mgła nie była jednorodna przez całą trasę. Tu placek gęstego mleka, tam za chwilę średnio a znów za chwilę czysto przez kilka kilometrów aby znów nagle wjechać w mleko. I wiesz co? Każdy jechał na przeciwmgielnych z tyłu cały czas i jakoś ani razu nie czułem się oślepiony, nawet jak ktoś mnie wyprzedzał i był przez
  • Odpowiedz
@kamilox4: najlepsze jest to, że mgła ledwo jest, widoczność 200 metrów a już jeżdżą na przeciwmgłowych, bo mgła, to trzeba, a Ciebie bije po ryju (°°
  • Odpowiedz
Aż korci wyprzedzić i mu włączyć tak samo. Ale pewnie i tak by nie zrozumiał.


@kamilox4: kiedyś tak zrobiłem to zaczął mi świecić długimi xDD
  • Odpowiedz
jak Cię oślepia, to idź do okulisty! Poza tym ja tam wolę włączyć i być widoczny niż ktoś ma mi w bagażniku zaparkować. Jak jest oberwanie chmury to też włączam


@Rabe: xD dzban.
To nie oślepia jak się spojrzy na chwilę ale jak jedziesz za kimś dłużej niż 3 minuty, to już zaczyna #!$%@?ć.
Według przepisów możesz włączyć przeciw mgielne tylko wtedy, jak widoczność spadnie poniżej 50m, czyli np tak że
  • Odpowiedz
@Cotamslychacnatymwykopie: co? przecież jedne i drugie są niezależnymi światłami i w nie musisz ich używać wcale, a z przodu przeciwmgielnych nie musisz wcale mieć, więc nie rozumiem jak np. w Daci, aby włączyć przeciwmgielne z tyłu musisz mieć włączone przeciwmgielne z przodu
  • Odpowiedz