Wpis z mikrobloga

  • 5
@MasterOf8 zależy jak ta wentylacja została zaprojektowana i wykonana, ale ogólnie 95% wentylacji w naszym kraju jest grawitacyjna i nikt nie narzeka z tego powodu. Ma swe wady ale i sporo zalet.
  • Odpowiedz
@MasterOf8: przynajmniej jest cicho, mechaniczna może (choć nie musi) zauważalnie szumieć. Byłem w nowym bloku z wentylacją mechaniczną, gdzie mnie wk$#@a niemiłosiernie nieustający dźwięk, chociaż 8 na 10 pytanych osób w ogóle tego nie słyszy (ja niestety jestem audiofilem)
  • Odpowiedz
@RolnikSamWdolinie: Warto, bo od 2002 (Rozporządzenie z 9.06.2002 - warunki techniczne budynków) jest zakazane używanie wspólnych przykanalików wentylacyjnych. Każde mieszkanie ma swój przykanalik (który idzie do wspólnego komina) W blokach z PRL często w ten sam przykanalik są wpięte mieszkania na co drugim piętrze.
Skrajny przypadek w bloku z PRL, ale wcale nie taki rzadki: jeżeli masz sąsiada niżej z kuchnią indukcyjną (teoretyczny brak zakazu używania wyciągu mechanicznego - wentylatora w
  • Odpowiedz
@MasterOf8: Mam grawitacyjna i jest dramat- trzeba wkladac jakies klapy w kuchni, salonie bo inaczej slyszysz co sie dzisje u sasiada 3 pietra nizej lub wyzej.
  • Odpowiedz
@RolnikSamWdolinie: musisz zalozyc klape w rurze wentylacyjnej w kuchni ktora pozwala powietrzu przemieszczac sie tylko w jednym kierunku. Maly koszt, eliminuje problem. Montowane przez dewelopera (o ile zamontowal) sa kiepskiej jakosci
  • Odpowiedz
Byłem w nowym bloku z wentylacją mechaniczną, gdzie mnie wk$#@a niemiłosiernie nieustający dźwięk


@bero33bb: słowo klucz - byłeś. Kwestia przyzwyczajenia. Ja od ponad pół roku mieszkam w mieszkaniu z wentylacją mechaniczną i już przestałem na nią kompletnie zwracać uwagę.
  • Odpowiedz