Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Czy jest różnica w bilansie miesięcznym, w sytuacji gdy dostaję jeden przelew z wypłatą a w drugiej gdy dostaje 2 przelewy miesięcznie np wypłata i nagroda?

Chodzi mi o podatki i ulgi podatkowe. Umowa o pracę, wiek powyżej 26.

Pytam bo dostałem wczoraj coś na kształt nagrody kwartalnej a pensja dziś wpłynęła mniejsza o kilkaset złotych.

#pracbaza #podatki #uop
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@donfazzione: ale mi chodzi o bilans miesięczny przy założeniu że 1 przelew = ta sama kwota co 2 przelewy w drugiej sytuacji.

Czy będę w drugim progu podatkowym to się okaże dopiero pod koniec roku ale raczej nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kuncfot: czyli nie ma czegoś takiego że tylko w jednym przelewie miesięcznie zastosowana może być jakaś ulga, która nie ma zastosowania w kolejnych przelewach?
@maniok: pewnie policzyli Ci kwotę wolną od podatku (rozliczana proporcjonalnie miesięcznie) przy nagrodzie, więc wynagrodzenie było adekwatnie niższe. Nie można dwa razy odliczyć kwoty wolnej od podatku
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@maniok: Pewnie jest tak jak pisze stoczi.

Nic nie musisz korygować w rozliczeniu rocznym, bo na UoP księgowość jest prosta i płacisz (pracodawca potrąca z pensji) tyle ile się należy.
Ewentualne dopłaty/zwroty masz wtedy jak przekroczysz 2 próg / nie pracowałeś przez pełen miesiąc / zastosowałeś inne ulgi.

Najlepiej po 10-tym następnego miesiąca zaloguj się do ZUSu i tam będziesz miał odprowadzone składki za październik (czy kiedy była ta premia) i