Wpis z mikrobloga

Strasznie triggeruje mnie zdanie "nikt nie jest nielegalny" wygłaszane przy okazji kryzysu na granicy z Białorusią i być może niedługo na granicy z Rosją. Albo ci ludzie są opłacani albo skrajnie naiwni. Wczoraj na spotkaniu z Tuskiem kolejna aktywistka o tym mówiła. Ja nie wiem, czy oni uważają, że Imagine Lennona da się zapisać w konstytucji czy co? Chcieliby żebyśmy otworzyli granice z Rosją i Białorusią? Co się kryje pod "nikt nie jest nielegalny"?

#ukraina #wojna #rosja #bialorus #granica
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

To manipulacja odnosząca się do pojęcia „nielegalny imigrant”, które w języku polskim oznacza to samo, co „nielegalnie przybyły”, jednak jakoby sugeruje że to sam przybyły jako człowiek jest nielegalny. Wystarczyłoby zacząć mówić o „nielegalnie przybyłych” i to hasło straciłoby sens.
  • Odpowiedz
@Promilus: Lewactwo to pożyteczni idioci Moskwy. Tak się składa, że ich agenda destabilizacji państw zachodu oraz Polski przez ich zalanie muslimami jest zgodna z planem Putina. Przypadek?
  • Odpowiedz
@Promilus: @NieistotneKto: a nie można tych ludzi ulokować w jakichś tymczasowych, ale humanitarnych warunkach i wówczas decydować o tym czym ich wpuścić, czy nie? Postawienie miasteczka namiotowego i zaangażowanie kilku tysięcy specjalistów przerasta polski rząd? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ghandi92: Akurat nie, NIE MOŻNA, bo wtedy przyjdzie ci ich kolejne XXX tysięcy do tego samego miasteczka. Poza tym po co czekać, skoro już zdecydowaliśmy, że NIE wpuszczać?

wówczas decydować o tym czym ich wpuścić, czy nie?


@ghandi92: wpuścić gdzie, jak już by byli wpuszczeni, bo miasteczko robisz u siebie?
  • Odpowiedz
@ghandi92: W ogóle to mam dla ciebie propozycję: jak ci wbije 30 nygusów pod dom, to nie trzymaj zamknietej furtki, tylko ich wpuść, zapewnij im pokój, warunki, a potem zdecyduj, czy ich wypuścić. Co, 30 cyganów przekracza twoje możliwości?
  • Odpowiedz
"nikt nie jest nielegalny"


@Promilus:
Chyba, że obywatel UE w innym kraju UE kiedy nie będzie miał ze sobą ważnego dokumentu tożsamości ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • Odpowiedz
a nie można tych ludzi ulokować w jakichś tymczasowych, ale humanitarnych warunkach i wówczas decydować o tym czym ich wpuścić, czy nie?


@ghandi92:

No i ok. Załóżmy, że Europa wpuszcza jak leci. Przybywają ludzie, którzy nie mają żadnych dokumentów i twierdzą, że pochodzą z jakiegoś miejsca, które jest objęte działaniami wojennymi (a takich miejsc jest sporo u arabów i
  • Odpowiedz
@NieistotneKto: dobra, bo podejrzewam, że dyskusja z tobą i tak wiele nie przyniesie. Też mam dla ciebie propozycję, jak będziesz kolejny raz narzekał na polskie drogi to zbuduj lepsze, dawaj cwaniaku XD tak jakby tego kryzysu nie dało się rozwiązać lepiej...
  • Odpowiedz
@ghandi92: Co? Przecież polskie drogi właśnie SĄ za moje pieniądze i co miesiąc płacę na nie w podatkach - rozmaitych. Co to za porównanie O_O Ty masz jakieś papiery na to co tu pokazujesz?
  • Odpowiedz
@Promilus: Część tych naiwnych ludzi to pożyteczni idioci (swoja głupotą opozycja zapewnia pisowi więcej głosów w wyborach), oraz ludzie którzy zarabiają na organizacjach eko, humanitarnych, itp oraz lobbystów.
  • Odpowiedz
Postawienie miasteczka namiotowego i zaangażowanie kilku tysięcy specjalistów przerasta polski rząd?


@ghandi92: Polskiemu rządowi nie zależy na załatwieniu sprawy, tylko robieniu cyrku. Po to, by ludzi poczuli się zagrożeni i całowali dobrą władzę po rękach, że ich broni.

Poza tym po co czekać, skoro już zdecydowaliśmy, że NIE wpuszczać?


@NieistotneKto: O tym, kto ma dostać ochronę międzynarodową, a kto nie, decyduje Urząd do Spraw Cudzoziemców, nie jakieś randomy.
  • Odpowiedz
@Andreth: No no, wpuszczać wszystkich bo pięknoduchy tak chcą, nawet jak to jest celowa, destabilizująca akcja Białoruskiego zbrodniarza. Wy naprawdę jesteście elementem wywrotowym i zbędnym w Polsce.
  • Odpowiedz
@NieistotneKto: typie, nie żyjemy w XIX wieku XD na partyjną telewizję jest 2 miliardy rocznie, a przyjęcie nawet i 50 tys. uchodźców (niech nawet i będą pionkiem w polityce międzynarodowej) nas już przerasta? Nikt raczej nie chce wpuszczać tych ludzi jak leci - pewnie sporą część cofnięto by na granicy lub nawet deportowano. Tak podobne sytuacje rozwiązują prawdziwe państwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz