Wpis z mikrobloga

Strasznie triggeruje mnie zdanie "nikt nie jest nielegalny" wygłaszane przy okazji kryzysu na granicy z Białorusią i być może niedługo na granicy z Rosją. Albo ci ludzie są opłacani albo skrajnie naiwni. Wczoraj na spotkaniu z Tuskiem kolejna aktywistka o tym mówiła. Ja nie wiem, czy oni uważają, że Imagine Lennona da się zapisać w konstytucji czy co? Chcieliby żebyśmy otworzyli granice z Rosją i Białorusią? Co się kryje pod "nikt nie jest nielegalny"?

#ukraina #wojna #rosja #bialorus #granica
  • 26
"nikt nie jest nielegalny"


@Promilus:
Chyba, że obywatel UE w innym kraju UE kiedy nie będzie miał ze sobą ważnego dokumentu tożsamości ( ͡° ͜ʖ ͡°)

a nie można tych ludzi ulokować w jakichś tymczasowych, ale humanitarnych warunkach i wówczas decydować o tym czym ich wpuścić, czy nie?


@ghandi92:

No i ok. Załóżmy, że Europa wpuszcza jak leci. Przybywają ludzie, którzy nie mają żadnych dokumentów i twierdzą, że pochodzą z jakiegoś miejsca, które jest objęte działaniami wojennymi (a takich miejsc jest sporo u arabów i murzynów).

Oczywiste okaże się, że weryfikacja jest albo niemożliwa albo wychodzi negatywnie.
@NieistotneKto: dobra, bo podejrzewam, że dyskusja z tobą i tak wiele nie przyniesie. Też mam dla ciebie propozycję, jak będziesz kolejny raz narzekał na polskie drogi to zbuduj lepsze, dawaj cwaniaku XD tak jakby tego kryzysu nie dało się rozwiązać lepiej...
Postawienie miasteczka namiotowego i zaangażowanie kilku tysięcy specjalistów przerasta polski rząd?


@ghandi92: Polskiemu rządowi nie zależy na załatwieniu sprawy, tylko robieniu cyrku. Po to, by ludzi poczuli się zagrożeni i całowali dobrą władzę po rękach, że ich broni.

Poza tym po co czekać, skoro już zdecydowaliśmy, że NIE wpuszczać?


@NieistotneKto: O tym, kto ma dostać ochronę międzynarodową, a kto nie, decyduje Urząd do Spraw Cudzoziemców, nie jakieś randomy. No chyba
@Andreth: No no, wpuszczać wszystkich bo pięknoduchy tak chcą, nawet jak to jest celowa, destabilizująca akcja Białoruskiego zbrodniarza. Wy naprawdę jesteście elementem wywrotowym i zbędnym w Polsce.
@NieistotneKto: typie, nie żyjemy w XIX wieku XD na partyjną telewizję jest 2 miliardy rocznie, a przyjęcie nawet i 50 tys. uchodźców (niech nawet i będą pionkiem w polityce międzynarodowej) nas już przerasta? Nikt raczej nie chce wpuszczać tych ludzi jak leci - pewnie sporą część cofnięto by na granicy lub nawet deportowano. Tak podobne sytuacje rozwiązują prawdziwe państwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)