Wpis z mikrobloga

Ehh myslalam ze młodsze pokolenie nie ma aż takiego kija w dupie. Rozmowa dotyczy instynktu macierzyńskiego. Jak to jest z tym określeniem wg was? Bo wg mnie jest raczej neutralno-żartobliwe, znam rodziców którzy używają go w stosunku do swoich dzieci.

#madka #rodzicielstwo #dzieci #pytanie #pytaniedoeksperta #wykop #antynatalizm
Pobierz
źródło: comment_16667793941piKdctyF6vHpMkWUJ6dra.jpg

Czy kaszojad to negatywne określenie?

  • Lepsze to niż gówniak hehe 34.6% (459)
  • To i tak pozytywne określenie 43.4% (577)
  • Za dużo wykopu u op 22.0% (292)

Oddanych głosów: 1328

  • 62
@oszty: Niektórym po urodzeniu dziecka otwiera się parasol i ciężko od takich ludzi oczekiwać dystansu. Najzabawniejsze, że nawet ludziom, którzy nie mają problemu z używaniem obraźliwych określeń w stosunku do innych dorosłych załącza się trigger, gdy ktoś ich słodkie maleństwa nazwie kaszojadami.

Inna sprawa, że pewnie nie stosowałbym tego określenia rozmawiając z zupełnie obcymi ludźmi.
@oszty: jestem mama.

Dzieci to ludzie. Ludzie zasługują na szacunek. Jeszcze pół biedy, jak mówisz tak tylko w towarzystwie dorosłych, faktycznie jako zarcik, ale mówienie tak przy dzieciach i do dzieci bezpośrednio, może przynieść im szkody.

Ja swoje kocham i szanuje, dlatego tak go nie określam. W realu też tak nikt nie mówi, a internet to ściek ogólnie hejtujacy dzieci, więc nie ma co tłuc głową w mur.
@oszty: Ale niektórzy mają kije w dupie xD kaszojad jest śmieszne i absolutnie nieobraźliwe, jak ta nazwa zaczęła krążyć po internecie to powiedziałam o tym grupie przedszkolanek (babki po 50) to śmiały sie do rozpuku a potem do mnie „jak to bylo? ryżojad? Hehe” albo same między sobą: „Mariolka ile tych naszych kaszojadow jeszcze zostało na podwórku?” Nigdy nie usłyszałam że to brzydkie słowo, moja koleżanka która przedstawiła to słowo w
@oszty: dobra chyba trzeba ci to przetłumaczyć z polskiego na wykopkowy bo wy wszyscy tu jesteście upośledzeni społecznie:
Baba się oburzyla bo prawdopodobnie sama ma dziecko, jest to dla niej temat bardzo ważny i poczuła się obrażona kiedy ktoś losowy w internecie używa pejoratywnych określeń na to co jest dla niej źródłem poczucia własnej wartości i misji. W idiotyczny sposób się zachowała bo mówi to randomom z internetu - ale to