Wpis z mikrobloga

#remont #remontujzwykopem #stepujacybudowlaniec (nie bijcie ;) )
Miruny, myślę nad wymianą ścianki działowej w mieszkaniu.
Ile to może kosztować mniej więcej i czy da się to ogarnąć bez doświadczenia w remontach/budowlance (no może poza malowaniem ścian i przykręcenim gniazdka).
Zakres prac:
- wyburzenie istniejącej ścianki działowej postawionej chyba własnoręcznie przez poprzedniego właściciela mieszkania. (prawdopodobnie z bloczków gipsowych. Ścianka jest tak krzywa, że nie da sie na niej powiesić większego obrazka, żeby krzywizna nie rzucała się w oczy).
- postawienie nowej ścianki w tym samym miejscu z płyt gk,
- zamontowanie gniazdek
- zagipsowanie
- pomalowanie

przewidywane komplikacje:
- w obu sąsiadujących pomieszczeniach jest podwieszany sufit z płyt gk na profilach alu. Może być problem z ładnym wykończeniem połączenia.

Brać się za to w ogóle samodzielnie?
  • 30
@dominowiak: to pierwsze rozwiązanie, o którym bym pomyślała. Skoro chodzi jedynie o krzywizny a ściana i tak ma być w tym miejscu, aż się prosi o zwykłe przykrycie przez proste (i cienkie) płyty gk. Tylko nie wiem, jak wielkie odchylenie jest, możliwe że i tak będziesz musiał dać jakiś profil alu na styku płyt. Ale to i tak a) o niebo tańsze, b) mniej inwazyjne i nie będziesz ganiał z gruzem.
Tylko nie wiem, jak wielkie odchylenie jest,


@krystal_Tri_tapik: ściana ma długość około 3,5m. Może nie wygląda jak Tama Hoovera, ale coś mi się wydaje, że jedynym narzędziem użytym do jej równego postawienia była rozwijana miarka i ewentualnie pion ze sznurka i jakiegoś obciążnika.
@Smarek37: jak może mu spaść na głowę sufit (i co do tego ma strona w jaka idą profile główne), skoro profile są podwieszone do sufitu, a nie do ścian? Nawet jak są UD na tej ściance, co ją OP chce wyburzyć, to przecież sufit w żadnym stopniu nie jest od nich konstrukcyjnie zależny, ze miałoby to czymkolwiek grozić. To samo pytanie do @selenita66.
@beaver: no o czym ty piszesz. Przy zwykłym suficie podwieszanym profile prowadzące masz do ścian i jedynie wieszaki mogą ci główne utrzymać pod warunkiem, że są dobrze zawieszone. Ja nie twierdzę, że mu cała konstrukcja spadnie na łeb, ale poderwać może.
@Smarek37: i przy jedno-, i przy dwupoziomowym suficie profile CD są podwieszane do sufitu, ich się nigdy nie montuje do ścian, niby jak to miałoby wyglądać?