Wpis z mikrobloga

Zapłać ponad 1000 za klawiaturę. Poużywaj kilka miesięcy. Zauważ że shift jest luźny. Spróbuj go docisnąć. Odpada z kawałkiem ledwo się trzymającym. 3 miesiece uzywania. Ehh Logitech. A miałem wcześniej Razer za którego zapłaciłem 700, przetrwał 6 lat i kilka potopów (po części przestawał działać na kilka dni ale później wracał do życia).
Okazuje się że wiele ludzi ma ten problem a Logitech nie sprzedaje przycisków lepszej jakości. Trzeba wymienić klawiaturę na następną z tymi samymi przyciskami, czy zakup na dwa lata bo po gwarancji i kilku klawiaturach już nie kupię następnej.
Ale przynajmniej teraz mam pusta przestrzeń między fn a crtl
whoheis - Zapłać ponad 1000 za klawiaturę. Poużywaj kilka miesięcy. Zauważ że shift j...

źródło: comment_1666685594jeNW9jYvIiJ2kqQP7JwJiS.jpg

Pobierz
  • 92
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@who_he_is: obejrzyj sobie kanał ShortCircuit, czasami mają tam recenzje klawiatur różnych, wszystkie które tam zobaczysz będą 300x lepsze od tych gotowców popularnych marek, sam mam gotowca (Durgod k320) ale i tak jest o niebo lepszy niż te Logitechy hyperxy czy inne spc
@a_jozewic: No to proszę o tutorial jak i co zrobić, co zamówić itp.
Jak mam się bawić kilka godzin, bo spece od customów hehe zrobisz sobie sama mi to poleciły to wolę kupić gotowca i się nie martwić.
@who_he_is: Ja kupiłem 8 lat temu jakąś biedacką klawiaturę genesis za 100zł i w zeszłym roku wymieniłem ją na drugą taką samą tylko dlatego że była już #!$%@? i wypadało albo ją wyczyścić albo kupić nową. Solidne gówno ( ͡ ͜ʖ ͡)
@tomektoja1: z lat 90? Małe szanse - to wtedy były klawiatury głównie do biur, gdzie jednak numeryczna to król.
Stylizowane na retro? Bez problemu dostaniesz jakiś set do zrobienia TKL 80% / 60% - szukasz płyty z obudową pod przełączniki jakie chcesz, później same przełączniki, keycapy do tego i składasz sobie samemu.
https://shop.tai-hao.com/products/abs-104-c01gy201 Tu masz chociażby bardzo podobne keycapy pod przełączniki cherry mx
@who_he_is czemu kupiłeś aż tak drogą klawiaturę? Żaden atak, po prostu zastanawia mnie co takiego w nich jest skoro zwykła klawiatura za 2 dychy z carrefoura zaspokaja praktycznie wszystkie potrzeby a i wygląda ładnie i świeci
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Oseghe: oczywiście że zajmie ci to kilka godzin. Ale tak jest ze wszystkim. Mając budżet 1k na rower idę do Decathlonu i biorę pierwszy lepszy. A mając 20k robię research i nie będę płakał że zanim zacznę jeździć to muszę go do tego przygotować.

Największym problemem jest tutaj wybranie części. Złożenie większości klawiatur jest banalne i zrobisz to po obejrzeniu pierwszego lepszego tutoriala na YT.

A wybór części zależy od wielu
@a_jozewic: Czyli zabawa na kilka godzin, a profitu żadnego. Wolę chyba kupić gotowca, ale poświęcę chwilę i zrobię research czy bardziej mi się opłaca Razer czy nie.
@who_he_is: Ja na klawiaturze z Logitecha też się przejechałem. Kupiłem ponad rok temu G213, czyli taka niższa średnia półka, bo niczego więcej nie potrzebuje. Fajny prosty wygląd bez przekombinowania, minimum klawiszy funkcyjnych które potrzebowałem, cena też spoko bo 2 stówki.

Sprawowała się świetnie przez 3 tygodnie - potem zaczęła się psuć spacja, raz łapała podwójnie a raz w ogóle. Potem to samo z przyciskiem D, potem K, potem Enter. Próbowałem ją
@who_he_is: gdzie kupowałeś klawiature, jeżeli amazon i jest to znany problem to powinni pomóc, sam mam 915 na czewonych switchach i nie spotkałem sie z tym problemem, ale mam też myszkę g903 gdzie po roku używania zaczął się dwuklik, po zgłoszeniu tego do amazonu w celu naprawy, przysłali mi nową a starej nawet nie chcieli.

Możesz też poszukać g815, może ktoś ma używkę, chyba używa tych samych klawiszy, tylko jest przewodowa
@MorderczyJablecznik: Nie mogę edytować więc poprawię błąd: myszka była G102 Prodigy, potem kupiłem G102 LIGHTSYNC bo Prodigy było niedostępne. Różnice niewielkie (lepsze podświetlenie w tej drugiej i wyższa rozdzielczość), ale jednak.

A i jeszcze ostatnio zobaczyłem w CD-Action jakiś test/recenzję tej klawy G213, podobno bardzo dobra ( ͡° ͜ʖ ͡°). Śmiechłem nieźle jak to przeczytałem. No ale fakt, pierwsze wrażenie robi super.
@Porzeczka_plus:
Bezprzewodowa z podświetleniem i działa na tydzień pracy.
Jest cicha ale czuć kliknięcie i wygodnie się pisze - można pisać w trakcie konferencji wideo
Działa z pc przez odbiornik USB i że służbowym laptopem przez Bluetooth, ma przycisk do zmiany trybu pracy o jest to natychmiastowe
Ma pokrętło do regulacji głośności
Membranowe dla mnie odpadają, wcześniej miałem razera ale chciałem bezprzewodową i mam myszki Logitech, z których jestem zadowolony. To
@Retsew: Problem z short circuit jest, że tam nie piszą na nich długo. Może to zabrzmi głupio ale jak masz walić 5 dni po 7 godzin to mała różnica w przyciskach jest bardzo wyczuwalna. Po głośnej razera jakość prsyscikow na tej dla mnie jest idealna i chętnie zapłaciłbym dodatkowe kilkaset złotych za same klawisze w lepszej jakości. Wiem, że Razer takie sprzedaje (są z innego materiału) ale Logitech w ogole klawiszy