Wpis z mikrobloga

Skoro znajomy magazynier dostał robotę za 5.5k na rękę, to zastanawiam się co ja #!$%@?łem w tym swoim #!$%@? smutnym życiu, że po 8 latach w wielkim korpo zarabiałem w porywach 6.5k, po czym się zwolniłem i w nowej firmie dostałem 7k na rękę. Znam 2 języki obce, skończyłem studia techniczne na dobrej uczelni, od wielu lat programuję w C#, mam dużo różnych szkoleń/kursów za kupe kasy. Codziennie przed kompem po kilkanaście godzin... czytanie dokumentacji, poszerzanie wiedzy, po #!$%@? mi to?! Żeby zarabiać o 1.5k więcej niż na magazynie? Przecież gdybym wiedział 10 lat temu, że ten cały #!$%@? będzie wart 1.5k więcej niż leżenie do góry #!$%@?ą na fotelu to w życiu nie poszedłbym w IT.

#!$%@? jest to wszystko, coś poszło nie tak... nie wiem co zrobiłem źle. Mam już na wszystko #!$%@?. Nie przedłużę kolejnej umowy o pracę, #!$%@? to. Niech mi #!$%@?ą z tymi telefonami i laptopami. #!$%@? wielki progamista za taką #!$%@?ą pensję...
Miałem iść na fizola ale muszę psychicznie odpocząć. Jestem zły na siebie, że dałem się wciągnąć w ten wyścig szczurów. Taki ze mnie freethinker, że jebią mnie na kasę jak leszcza i gówno mogę z tym zrobić (,)

Chciałbym żeby to był bait, ale niestety nie jest - to #!$%@? rzeczywistość starego #!$%@? kawalera.

#pracbaza #praca #korposwiat #programowanie
  • 50
  • Odpowiedz
Może zmiana pracy z 6.5k na 7k była błędem?
Podobno użytkownicy Wykop dostają na luzie oferty za 1000 zł/MD na B2B, więc jak zmieniać to od razu z dużym przebiciem :)
  • Odpowiedz
@CalibraTeam: zawsze możesz iść #!$%@?ć na magazyn często nocki po 12h na pewno się zresetujesz i odprężysz tym bardziej że będziesz znał swoje miejsce że można cię w tydzień zastąpić imigrantem z Bangladeszu o ile zrobi kurs na wózek ( ͡° ͜ʖ ͡°) powodzenia do tego dojazd na magazyn który znajduje się na #!$%@? pod miastem a nie praca do której dojedziesz metrem/tramwajem, a po robocie
  • Odpowiedz
że po 8 latach w wielkim korpo zarabiałem w porywach 6.5k, po czym się zwolniłem i w nowej firmie dostałem 7k na rękę


@CalibraTeam: jak ty to zrobiłeś xD? Popracuj, by lepiej sprzedać siebie i nad asertywnością. Dostać teraz jako senior w PL te 160 złotych netto na B2B za godzinę (przy TSie) to serio nie jest jakiś wyczyn.
  • Odpowiedz
@CalibraTeam: po pierwsze skąd wiesz, że ta wypłata to prawda a nie z jakimiś nadgodzinami czy premią? Poza tym stawiam, że pracujesz od 8 do 16, hybrydowo albo całkiem zdalnie, on też? A inna sprawa, że 7k netto to chyba mało jak na programistę z takim doświadczeniem, przynajmniej jak na to, że co drugi na wykopie po 2/3 latach ma 10k
  • Odpowiedz
@CalibraTeam: zostałeś 8 lat w jednej firmie. Jakbyś zmieniał jak człowiek robotę co 2 lata to byś teraz miał 20k+.

Przy czym magazynier pewnie #!$%@? nocami i w weekendy na to 6k na rękę, to inna sprawa - jeśli ci to poprawi humor
  • Odpowiedz
po 8 latach w wielkim korpo zarabiałem w porywach 6.5k, po czym się zwolniłem i w nowej firmie dostałem 7k na rękę


@CalibraTeam: najpierw 8 lat dałeś sie nabierać na korporacyjny kij z marchewką, a teraz zrekrutowaleś do wyzyskującego januszexu ktory cie przenegocjował do minimalnej kwoty za którą byłeś gotów zmienić pracę mirek
  • Odpowiedz
@CalibraTeam: masz dobry kontakt z jakimiś współpracownikami, byłymi lub obecnymi? Zapytaj ich o szczery feedback. Bo 7k po 8 latach przy znajomosci języków to faktycznie brzmi niepokojąco.

To zabrzmi szorstko, ale jakiś problem jest. Może jesteś jednym z tych gości, co klientom mówią ze są idiotami jak nie rozumieją technicznego bełkotu. Moze masz duże braki techniczne w jakiś dziedzinach. A może jesteś typem pracownika, który sam się nie lubi prosić, a kierownik na pewno doceni ciężka prace. To takie trzy przykłady z życia wzięte. Życzę, żeby to była bramka nr 3, relatywnie łatwo nadgonić.

No i na rekrutacjach asertywność to podstawa. Widelki tutaj na B2B ale dosłownie aż ciężko znaleźć takie, ktore byłyby w okolicach 7k na rękę… te najniższe z najniższych się od tego zaczynaja 12k na
  • Odpowiedz
Znam 2 języki obce, skończyłem studia techniczne na dobrej uczelni, od wielu lat programuję w C#, mam dużo różnych szkoleń/kursów za kupe kasy.


@CalibraTeam: powiedz mi jak to robisz? Tzn jest całe mnóstwo ludzi z takim CV co jakby chciało to nie znalazłoby nic za tak małe pieniądze. Serio nie rozumiem jak można tyle lat programować w C# i dalej mieć pensję juniora.

Do tego jeżeli jesteś kawalerem to co
  • Odpowiedz
@CalibraTeam: jeśli zarabiasz 7k po 8 latach pracy w IT, to coś robisz nie tak. Nie szukaj winy w ilości kursów czy języków tylko najprawdopodobniej w zerowej umiejętności negocjacji. Jak w IT zmieniasz pracę to umawiaj 10 rozmów rekrutacyjnych a nie jedną. Jak pytają jakie masz oczekiwania finansowe to zawsze podawaj górną część widełek z ogłoszenia.
  • Odpowiedz
@CalibraTeam: Serio? Znając dobrze c# zarabiasz 7k? Przecież wystarczy tylko choć trochę chęci aby zarobić co najmniej 2 x tyle. Może trochę więcej asertywności i chęci? Teraz jest mega dużo pracy zdalnej, jeśli w swojej okolicy nie możesz znaleźć czegoś sensownego, wystarczy znać na średnim poziomie angielski.
  • Odpowiedz
@CalibraTeam: ja tam nigdy nie żałuję fizycznym. Trochę popracowałem i wiem jaka to ciężka praca. A niech mają każdemu się coś od życia należy. Po tym poznać wysoko rozwinięte kraje że nawet za prosta pracę fizyczną da się żyć na miarę normalnym poziomie. I tego się trzymajmy
  • Odpowiedz