Wpis z mikrobloga

Skoro znajomy magazynier dostał robotę za 5.5k na rękę, to zastanawiam się co ja #!$%@?łem w tym swoim #!$%@? smutnym życiu, że po 8 latach w wielkim korpo zarabiałem w porywach 6.5k, po czym się zwolniłem i w nowej firmie dostałem 7k na rękę. Znam 2 języki obce, skończyłem studia techniczne na dobrej uczelni, od wielu lat programuję w C#, mam dużo różnych szkoleń/kursów za kupe kasy. Codziennie przed kompem po kilkanaście godzin... czytanie dokumentacji, poszerzanie wiedzy, po #!$%@? mi to?! Żeby zarabiać o 1.5k więcej niż na magazynie? Przecież gdybym wiedział 10 lat temu, że ten cały #!$%@? będzie wart 1.5k więcej niż leżenie do góry #!$%@?ą na fotelu to w życiu nie poszedłbym w IT.

#!$%@? jest to wszystko, coś poszło nie tak... nie wiem co zrobiłem źle. Mam już na wszystko #!$%@?. Nie przedłużę kolejnej umowy o pracę, #!$%@? to. Niech mi #!$%@?ą z tymi telefonami i laptopami. #!$%@? wielki progamista za taką #!$%@?ą pensję...
Miałem iść na fizola ale muszę psychicznie odpocząć. Jestem zły na siebie, że dałem się wciągnąć w ten wyścig szczurów. Taki ze mnie freethinker, że jebią mnie na kasę jak leszcza i gówno mogę z tym zrobić (,)

Chciałbym żeby to był bait, ale niestety nie jest - to #!$%@? rzeczywistość starego #!$%@? kawalera.

#pracbaza #praca #korposwiat #programowanie
  • 50
@CalibraTeam: zawsze możesz iść #!$%@?ć na magazyn często nocki po 12h na pewno się zresetujesz i odprężysz tym bardziej że będziesz znał swoje miejsce że można cię w tydzień zastąpić imigrantem z Bangladeszu o ile zrobi kurs na wózek ( ͡° ͜ʖ ͡°) powodzenia do tego dojazd na magazyn który znajduje się na #!$%@? pod miastem a nie praca do której dojedziesz metrem/tramwajem, a po robocie browar
@CalibraTeam: masz dobry kontakt z jakimiś współpracownikami, byłymi lub obecnymi? Zapytaj ich o szczery feedback. Bo 7k po 8 latach przy znajomosci języków to faktycznie brzmi niepokojąco.

To zabrzmi szorstko, ale jakiś problem jest. Może jesteś jednym z tych gości, co klientom mówią ze są idiotami jak nie rozumieją technicznego bełkotu. Moze masz duże braki techniczne w jakiś dziedzinach. A może jesteś typem pracownika, który sam się nie lubi prosić, a
Znam 2 języki obce, skończyłem studia techniczne na dobrej uczelni, od wielu lat programuję w C#, mam dużo różnych szkoleń/kursów za kupe kasy.


@CalibraTeam: powiedz mi jak to robisz? Tzn jest całe mnóstwo ludzi z takim CV co jakby chciało to nie znalazłoby nic za tak małe pieniądze. Serio nie rozumiem jak można tyle lat programować w C# i dalej mieć pensję juniora.

Do tego jeżeli jesteś kawalerem to co ci
@CalibraTeam: jeśli zarabiasz 7k po 8 latach pracy w IT, to coś robisz nie tak. Nie szukaj winy w ilości kursów czy języków tylko najprawdopodobniej w zerowej umiejętności negocjacji. Jak w IT zmieniasz pracę to umawiaj 10 rozmów rekrutacyjnych a nie jedną. Jak pytają jakie masz oczekiwania finansowe to zawsze podawaj górną część widełek z ogłoszenia.
@CalibraTeam: Serio? Znając dobrze c# zarabiasz 7k? Przecież wystarczy tylko choć trochę chęci aby zarobić co najmniej 2 x tyle. Może trochę więcej asertywności i chęci? Teraz jest mega dużo pracy zdalnej, jeśli w swojej okolicy nie możesz znaleźć czegoś sensownego, wystarczy znać na średnim poziomie angielski.