Wpis z mikrobloga

@Zoyav: to ci powiem jak jest z paleniem papierosów jak rzucisz. Możesz nie palić nawet dwa lata i stwierdzasz a co tam jeden papierosek i to jeszcze cudzes do piwka nic nie zmieni. A on właśnie otwiera z powrotem drzwi do palenia. Potem kolejny i kolejny na innej imprezie. Aż w końcu kupujesz paczkę no bo szkoda tak żenić od innych i wracasz do palenia
@Zoyav: no ale mówimy o kimś kto już był alkoholikiem i się z tego leczyl. Też mam znajomych co sobie zapala papierosa tylko okazjonalnie przy imprezie a tak na codzien nie palą. Takiego człowieka nie nazwiesz nałogowym palaczem przecież
jak po 5 latach napiją się jednego piwka że znajomymi albo lampkę szampana na weselu, to się przecież nic nie stanie


@Zoyav: no bo jest niemożliwy powrót do picia okazjonalnego. To jest esencja uzależnienia - jeden powrót wystarczy, żeby popłynąć i zrujnować całe 5 lat abstynencji.. Ja też tego nie rozumiem, ale tak już uzależnieni mają
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Zoyav: no niestety. Jak już ktoś u siebie zdiagnozował alkoholizm i narobił sobie szkód w życiu to nie ma powrotu do kontrolowanego picia. Jak zaczniesz od jednego kieliszka to prędzej czy później (raczej to pierwsze) skończy się dokładnie w tym miejscu, w którym alkoholik stwierdził, że pora się ratować terapią czy abstynencją. Nie da się inaczej.
Rzygam już tymi bajtami


@mazaken: dużo jest alkusów na wykopie, więc się pytam z ciekawości, bo często się ten temat przewija tu

oczywiście musiałeś napisać że bait ze względu na kolor paska przy moim nicku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Schizofrenia też jest dziwna.


@Maly_Jasio: schizofreników to ja się boję, sąsiadka rodziców ma i co jakiś czas jego partnerka dzwoni po bagnety, bo wpada w szał, po czym znika na miesiąc
mianowicie czemu alkoholicy na odwyku nie piją nic? rozumiem, że na początku to abstynencja 100%, ale np. jak po 5 latach napiją się jednego piwka że znajomymi albo lampkę szampana na weselu, to się przecież nic nie stanie


@Zoyav: istnieją podejścia ograniczania spożycia alkoholu przez alkoholików i nauki kontrolowania picia. Możesz pogooglować pod hasłami Controlled Drinking, Alcohol Moderation Management.
A tutaj porównanie abstynencja vs picie kontrolowane