Wpis z mikrobloga

Mirki jestem zielony w temacie ekspresów do kawy.
Całe życie piłem zwykła czarną.
Jaki ekspres możecie polecić stacjonarnie np w Media expert do 2500 zł?
#kawa
  • 45
  • Odpowiedz
@GodALLU: Ja polecam ekspresy Melitta, Wąski, tylko 20cm szerokości i działa poprawnie. Tu masz za 1200: https://www.mediaexpert.pl/agd-male/ekspresy-i-kawa/ekspresy-cisnieniowe/ekspres-melitta-solo-pure-silver-e950-666 Do ekspresu potrzebujesz tabletek do czyszczenia, odkamieniacza i filtrów do wody. Kupujesz najtańsze na allegro. Ekspres sam ci powie, kiedy potrzebuje czyszczenia i odkamieniania. Przy okazji czyszczenia myjesz też układ zaparzający i tackę ociekową.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GodALLU: Z automatów to widomo Jura, ale w tej cenie to może być ciężko. Kolejnym po Jurze, jest Nivona. Poczytaj sobie fora o kawie, generalnie polecają zrezygnować z automatów, na rzecz innych metod i ekspresów kolbowych, ale jeśli chodzi o automaty, to już Jura i Nivona jest przez nich akceptowalna. Spokojnie w tej cenie dostaniesz.
  • Odpowiedz
@GodALLU: philips - w środku praktycznie każdy ma taki sam blok zaparzający kawę. Różnią się bajerami typu liczba kaw, albo ilością ustawień mielenia kawy, mocy, itp.
Także nie ma znaczenia cena.
One mają też ceramiczne młynki do kawy, szybko się nagrzewają, a jak chcesz z mlekiem to latte go jest najlepszym systemem jaki znajdziesz.
Filtr wody to Ok 50 zł (ale to dotyczy wszystkich takich ekspresów automatycznych).
No i im lepsze
  • Odpowiedz
@GodALLU: osobiście używam najprostszego automatu od tshibo, żadnych spieniaczy i innych bajerów, bardzo łatwe czyszczenie i zajmuje mało miejsca, wcześniej wypasione Saeco, po miesiącu nikt nie korzystał ze spieniaczy do mleka i innych nastaw
  • Odpowiedz
@Usunelem_Konto: mam dokładnie to co na zdjęciu i o tym mówiłem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Imho jak ktoś robi 2 kawy dziennie to nie wiem po co kupować maszynę za kilka tysięcy. A mi się nawet zdarzy poudziwniać i dodać zmielone goździki czy kardamon. W skomplikowanych maszynach byłoby z tym więcej roboty niż frajdy
  • Odpowiedz
@GodALLU: Nie słuchaj biedaków, których nie stać na dobry ekspres. Ja sobie nie wyobrażam życia bez niego i nawet gdyby najtańsze były po 5 tys. to bym kupił.
Natomiast ja kupiłem wysyłkowo i polecam taki właśnie zakup, bo można wyhaczyć fajną promocję. Na pepperze popatrz.
  • Odpowiedz
@GodALLU: Z półtorej roku temu kupowałem swój pierwszy ekspres automatyczny w podobnym budżecie i wybór padł na melitta barista t f83/0-002.

Teraz ma już zrobione na pewno ponad 1,5 kaw (musiałbym zerknąć w statystyki), a ja jestem bardzo zadowolony z wyboru.

U nas w domu najczęściej wykorzystywany jest do kaw mlecznych.
  • Odpowiedz
@GodALLU: W lidlu za 299zl jest ekspres. Jak całe życie piłeś kawę zalewana to i tak będzie duża różnica. Nie #!$%@? się w ekspresy za kilka koła bo to imo bez sensu.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@GodALLU: Philips lattego. System do kawy najlepszy na rynku wg mnie.
Dodatkowo, blok zaparzający jest do wyciągnięcia i można go umyć zwykłym detergentem, co sprawia, że dłużej będzie pracował bez awarii. Mam 3 lata i polecam go zawsze
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GodALLU: jeśli pijasz z mlekiem to philips latte go z pojemnikiem do spieniania, bardzo łatwe w czyszczeniu, dodatkowo wyciągany blok zaparzający który można w całości umyć, polecam mamy taki w biurze i jest bezawaryjny
  • Odpowiedz
@GodALLU chemex 250zl, filtry 50zl, przyzwoity młynek 1500zl a za resztę dobra kawę wypaloną pod filtr (np Hayb, Java z polskich palarni). Za 2500zl nie kupisz automatu pod espresso żebyś był zadowolony z wydanej kasy. Jeśli już musi być ciśnieniowy to można by się pokusić o kolbowy np Gaggia Classic plus młynek osobno. Będzie i przyzwoite parzenie i młynek lepszy kupisz niż w automatycznych ekspresach z niskiej polki
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GodALLU: Na początek kup najtańszy ekspress lub nawet pomyśl o młynku i aeropressie.
Najważniejsza i tak jest kawa, później równe mielenie bez przepalania ziaren (dobre i tanie są ręczne i żarnowe) a na końcu sam ekspress.

Mając młynek możesz też próbować innych stylów zaparzania jak dipy czy kawiarka.
  • Odpowiedz
@GodALLU: zwykły przelewowy na filtry.

Ja wiem że kawosze neofici się zaraz oburzą, ale u mnie sprawdza się najlepiej z paru powodów
1) ciśnieniowy jest cholernie głośny - spróbuj zrobić kawę o 5 rano nie budząc sąsiadów w klatce obok - niewykonalne
2) jak zrobisz sobie kawę w przelewowym o 5 rano to różowypasek ma ciepłą kawę o 7 :)
3) ciśnieniowe zużywają olbrzymie ilości kawy
4) robusta po prostu wychodzi
  • Odpowiedz