Wpis z mikrobloga

Pomyśleć, że jeszcze wlatach 60tych Korea Południowa w porównaniu do PRL była krajem zacofanym, zniszczonym wojną, podzielonym i sąsiadujacym z wariatami. Tym czasem ponad 30 lat od upadku komuny to my jesteśmy na zakupach u nich. Samsung to top gracz ma świecie w branży powiedzmy elektroniki, a ich przemysł motoryzacyjny też ostro miesza na rynku.
Jakie błędy popełniłaś Polsko?
Nr 1 to kiepska edukacja. Edukacja w Korei jest w światowej czołówce. Polska, to już szkoda gadać.
Ale spoko, idzie ku lepszemu. Mamy Czarnka i matkę boską! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#edukacja #swiat #przemyslenia #koreapoludniowa #szkola #polska #wojsko
Pobierz robert5502 - Pomyśleć, że jeszcze wlatach 60tych Korea Południowa w porównaniu do PRL...
źródło: comment_1666347257d9tiG82f8LkImS7hBWIVGz.jpg
  • 38
@robert5502: xD

przecież twoje teorie są wyssane z brudnego palucha

PKB na osobę w 1989 w korei: 5817,03$
PKB na osobę w 1989 w polsce: 1772,03$

korea już w latach 80. posiadała ekspansywne marki w rodzaju Goldstar (dzisiejsze LG) czy deawoo
w polsce w latach 80. klepano licencyjne auta sprzed 20 lat albo licencyjną elektronikę bez rozpoznawalnej na świecie marki

Po 90. roku w polsce była bryndza transformacji gospodarczej, co koree
przecież twoje teorie są wyssane z brudnego palucha


@m_ney: Chyba twoje. Pisałem o latach 60tych. Później zaczęli nas pomału wyprzedzać

czy deawoo

w polsce w latach 80.
Coś ci się pokręciło. Daewoo w Polsce to druga polowa 90tych

klepano licencyjne auta sprzed 20 lat albo licencyjną elektronikę

I co, dlaczego polska nie klepała?

Po 90. roku w polsce była bryndza transformacji gospodarczej, co koree ominęło

Korea była po wojnie domowej i
@robert5502: xD

ad.1 Korea weszła na ścieżkę szybkiego rozwoju już w latach 60. U nas jeszcze 25 lat był komunizm u nich kapitalizm

ad. 2 Deawoo to jest marka koreańska i oni już w latach 80 dorobuli się takich marek gdzie u nas była bryndza. Dlaczego? Bo mieli kapitalizm a my komunizm

ad. 3 Dlaczego polska nie klepała lepszych aut? Bo był komunizm

ad. 4 My mieliśmy II wojnę światową, to
@ortalionowy: we wszystkich sprawach trzeba znać właściwą miarę - jak np. kolega OP który nie potrafi właściwie ocenić zjawiska, wycina 30lat historii gospodarczej jednego kraju aby w wygodnym (dla własnego światopoglądu) świetle przedstawić drugi kraj. To jest kontrproduktywna metoda. Jeśli nie staje się twarzą w twarz z rzeczywistością taką jaka ona jest nie da się podjąć realnych działań w kierunku jej zmiany.
@robert5502: typie nie zniżaj się tu do jakiś głupich zagrywek tylko odpowiedz na pytanie które już ci zadałem:

jaka była relacja pkp na łeb w 1989 mięzy koreą a polską? Nawet cyferki ci podałem xD

#!$%@? sobie kosmiczne teorie, ignorujesz cyfry i fakty żeby tylko wyszło ci coś bo pisu nie lubisz xD

Trzeba dużo siły woli żeby zaprzeczać faktom xD
@Sebastix: głównie przez swoje niedouczenie nie mamy w Polsce globalnych marek pokroju Samsunga czy LG. A spory w tym udział towarzystwa od matki boskiej,. któremu z oświatą nigdy nie było po drodze
Ostatnio jak na netflixie oglądałem serial o koreańskim seryjnym mordercy to mówili tam, że wuj sam wpompował im masę szmalu na rynek.