Wpis z mikrobloga

#ukraina #rosja #wojna

Jakie akcje z wojny najbardziej zapadły wam w pamięć?
Z początków wojny mnie najbardziej zaskoczyła akcja gdzie ciężarówka jechała przez miasto i strzelała po budynkach.Ekipa z niej została unieszkodliwiona, czytałem już opinię że przy tym całym bałaganie jaki panował nie byli to dywersanci a jednostki ukraińskie.
PIGMALION - #ukraina #rosja #wojna

 Jakie akcje z wojny najbardziej zapadły wam w pa...

źródło: comment_1666339174bjUZJmfuV9ZjPI8mEKAa6a.jpg

Pobierz
  • 48
@PIGMALION: Mi tam w pamięć zapadła jedna anegdota:

Otóż ponoć w jakiejś ukraińskiej wsi, ukraińcy byli świadkami tego, jak to rosjanie jeździli jakimś pojazdem wokół stodoły.
Gdy zapytali się ich, co robią, to Rosjanie odpowiedzieli coś w stylu "Walczyć nie chcemy, ale paliwo musimy wykorzystać"

A z jeszcze innych, to babcia, co zrobiła paszteciki z chyba trucizną (jakimś cyjankiem czy czymś) i poczęstowała nimi rosyjskich żołnierzy...

I akcja, jak to Rosjanie
akcja gdzie ciężarówka jechała przez miasto i strzelała po budynkach.


@PIGMALION: Z czego ta cieżarówka niby strzelała? To co na pacy było przykryte. Najprawdopodobnie to pomyłka i Ukraincy rozstrzelali własnych żołnierzy z powodu paniki i chaosu. Nawet Wolski o tym mówił.
Filmiki potwierdzaja, że to byli swoi, ona jechała w kolumnie i innych pojazdów nie ostrzelano.
A z jeszcze innych, to babcia, co zrobiła paszteciki z chyba trucizną (jakimś cyjankiem czy czymś) i poczęstowała nimi rosyjskich żołnierzy...


@bart16: ja bym tak nie przyjmował wszystkiego bezkrytycznie ( ͡° ͜ʖ ͡°) tak jak historii o babuszce, która straciła drona słoikiem
@PIGMALION: mi najbardziej zapadlo w pamięci jak jednej brygadzie rosyjskiej skończyło sie paliwo wiec wyslali zwiad na policje zeby zapytac gdzie moga zatankować i zostali aresztowani, następnie chcąc rozeznać okolice wyslali drona ktorego strąciła ukraińska babcia sloikiem z miodem. Na następny dzień zajeli wioske ale połowa żołnierzy zostala zatruta częstując się pierożkami babci-partyzanta i umarli. Później chcieli sie wycofać ale oddzialy zaporowe złożone z kadyrowcow zaczęły do nich strzelać i zabili
czytałem już opinię że przy tym całym bałaganie jaki panował nie byli to dywersanci a jednostki ukraińskie.


@PIGMALION: A później krążyły teksty, że to ruscy dywersanci podprowadzili ukraiński pojazd i podszywali się pod ich wojsko. Na początku wojny było dużo więcej przypadków zakładania przez kacapów ukraińskich mundurów.

ja bym tak nie przyjmował wszystkiego bezkrytycznie ( ͡° ͜ʖ ͡°) tak jak historii o babuszce, która straciła drona słoikiem
mi najbardziej zapadlo w pamięci jak jednej brygadzie rosyjskiej skończyło sie paliwo wiec wyslali zwiad na policje zeby zapytac gdzie moga zatankować i zostali aresztowani, następnie chcąc rozeznać okolice wyslali drona ktorego strąciła ukraińska babcia sloikiem z miodem. Na następny dzień zajeli wioske ale połowa żołnierzy zostala zatruta częstując się pierożkami babci-partyzanta i umarli. Później chcieli sie wycofać ale oddzialy zaporowe złożone z kadyrowcow zaczęły do nich strzelać i zabili polowe oddziału.
masz jakies zrodla, sam widzialem to nagranie i mnie bardzo poruszylo


@wwkbt: Nie mam źródeł (poza wypowiedzią Wolskiego ale nie wiem w którym filmiku), ale stronie UA nie zależy na wyjasnieniu tego o ile to bład. Nagranie absolutnie na wskazuje, że to Rosjanie. Maja ukrainskie mundury, nie strzelaja, sa bez broni w rekach, jada w kolumnie a opancerzonych transporterów nikt nie ruszył i pojechały sobie dalej.
To tak jak z nagraniami
ohui xD nie wiedziałem nawet


@Walther00: Tzn. doprecyzowując - było nagranie, gdzie Ruski opowiada o tym zdarzeniu przez telefon. Natomiast czy to był prawdziwy kacap, czy nagranie spreparowane dla potrzeb ukraińskiej propagandy - tego już nie wiadomo. ¯\_(ツ)_/¯
@szurszur: @PIGMALION: trochę mieszacie. Znalazłem dłuższe video na youtubie i na początku nagrania nie ma żadnej kolumny, której nie ruszono. Pierwsza właśnie jechała ta ciężarówka, dopiero za nią słynny transporter, który najechał na samochód. Dalej już po najechaniu, widać w tle jeszcze jeden transporter, ale na innych nagraniach on wcześniej na rondzie starał się blokować drogę. Na początku widać ogień po wystrzeleniu z broni na ciężarówce, więc na 100% strzelała,
PomocnikBob - @szurszur: @PIGMALION: trochę mieszacie. Znalazłem dłuższe video na you...