Wpis z mikrobloga

Wynajmuje pokój i niestety nie jestem w stanie korzystać z internetu po kablu a mam komputer stacjonarny. Mam adapter wifi na USB ale prędkość to 3mb/s i do tego ciągle rozłącza. W tym samym miejscu telefon osiąga 120mb/s a laptop 6 letni około 70mb/s. Internet to jakiś światłowód, minimum 300mb/s. Kupić jakąś porządną kartę wifi czy jak?
Odległość od modemu to jakieś 5m i drzwi/ściana.

#komputery #internet #internetmobilny #wifi #router
  • 32
@kerri: Odpal na telefonie wifi-analizer, umieść telefon w miejscu gdzie planujesz postawić kartę/antenę wifi i zrób zrzut ekranu aplikacji tak aby było widać zajętość kanałów w paśmie 5GHz.
@dktr: Teraz mi pokazuje 3m a w rzeczywistości jest z 5-6m.
Które to wejście jest na kartę?
I czy płyta B560M-A PRO będzie miała pcie na taką kartę?
No i ostatnia rzecz, to czy jest coś tańszego wartego uwagi? jeszcze gdybym ja tej karty potrzebował na dłuższy czas a za pół roku skończy w piwnicy.
Cokolwiek na PCIex a nie USB


@dktr: ale one dalej są na USB... i nie różnią się niczym od tych wtykanych w port poza tym, że druty są zalutowane do kontolera usb
@rhqq: Dobra a jeszcze jedna kwestia. Poza prędkością jak ze stabilnością sygnału? bo to nadal połączenie bezprzewodowe. Nie często ale czasem lubię pograć w jakiegoś lola a tam skoki pingu czy gubienie pakietów jest tragicznie uciążliwe.

Jeszcze myślę przeciągnąć kabel do pokoju ale logistycznie jest to bardzo trudne (nie puszcze go pośrodku podłogi) i wyjdzie ze 13 metrów.
@dktr: w sumie intelowe AX2__ owszem, ale nie widziałem aby inne się tak zachowywały, były widoczne w lsusb i nie było ich w lspci
@balrog84: Możliwe, że kiepski. Kupowałem go parę lat temu. Jednak teraz jak mam wydać 130 zł na coś, czego nie potrzebuje na dłuższy czas to wole przemyśleć zakup.
@kerri: no to albo zabawa z kablem i jak dla mnie 13m to żaden problem przy scianach, albo kupujesz https://www.morele.net/karta-sieciowa-tp-link-archer-tx3000e-6425391/ i w zasadzie masz to samo co na kablu, ale zastanawia dlaczego u Cb jest tak słabo, może ten adapter walnięty jest, możesz go gdzieś indziej przetestować?

Ta karta powinna również w miarę fajnie pracować, a nie kosztuje milion cebulionów:
https://www.morele.net/karta-sieciowa-tp-link-archer-t3u-plus-6558614/
@balrog84: Aktualnie siedzę na wifi domowym na telefonie i z telefonu do kompa udostępniam. Pobieranie 45 i wysyłanie 15 i się da już normalnie z kompa korzystać ale to chwilowe rozwiązanie.
Karta za 250 zł odpada.
Serio taka karta może mieć równie stabilne połączenie co kabel?

Jak teraz licze to kabla wyjdzie z 18 metrów bo w pokoju gniazdka są niekorzystnie rozłożone i zabawa z ciągnięciem i przyklejaniem go od futryn.
@Devcio: Dobra, chyba to zamówię. Mi bez większej różnicy czy to jest 80mb/s czy 250mb/s bo ciężko to wykorzystać gdzieś a liczy się dla mnie dobry ping i żeby pakietów nie ucinało.
Jak będzie problem to się zwrócę najwyżej.
@dktr: @rhqq: @balrog84: @Devcio: @Turkotka:
Kupiłem TP-link Archer t4u plus ostatecznie. Prędkości super, ping niecałe 20ms ale niestety ten ping stabilny nie jest. Skacze często do 50-70, rzadziej do 1000ms a czasem gubi pakiety. Też zauważyłem, że jak coś sciągam to jest sporo wyższy. Na kablu zawsze był taki sam i nie skakał.
Do codziennego użytku nic więcej nie potrzebuje ale czasem lubię zagrać w Lola a
@kerri: No tego to już nie wiem. Mogą to być nawet jakieś zewnętrzne zakłócenia. Mi kiedyś internet potrafiło rozłączyć kiedy załączał się przekaźnik w czujce ruchu
@kerri: A jeszcze możesz wieczorem kiedy nie są BTSy obciążone udostępnić internet z telefonu (utworzyć sieć wifi), ciekawe czy też będą takie skoki pingu. BTW zostaw LOLa, kiedy przestałem grać po 8 latach poczułem wolność :D