Wpis z mikrobloga

Wyskoczył mi taki artykuł gdzie reżyserka filmu twierdzi

Marzyłabym, żeby ten film sprowokował w Polsce dyskusję o męskich obowiązkach dotyczących antykoncepcji oraz reprodukcji.


No to cóż, zaczynamy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Antykoncepcja

Mężczyźni:
- prezerwatywa
- wazektomia (nie zawsze jest odwracalna)

Kobiety:
- kapturek
- diafragma
- pigułki
- implanty hormonalne
- plastry
- zastrzyki
- krążki
- damskie prezerwatywy
- wkładki (hormonalne oraz miedziane; mogą być stosowane przez kobiety które nigdy nie rodziły)
- podwiązanie jajowodów (afaik niedostępne w Polsce)
- awaryjnie tabletka po (na receptę, ale polskie apteki akceptują recepty zagraniczne, są organizacje które pomagają uzyskać taką receptę za free; w Polsce działa kilka firm które wystawiają e-recepty za kilkadziesiąt złotych)

Dostępne formy antykoncepcji dla kobiet i mężczyzn - 11:2

Prawa reprodukcyjne

Do niedawna obowiązywał kompromis aborcyjny (IMO niesłusznie usunięty), aktualnie feministki walczą o prawo do aborcji w każdym przypadku. Za niecałe 400zł można zamówić tabletki nie ruszając się z domu, bardziej zdeterminowane osoby mogą wyjechać do Czech lub Niemiec i po krótkiej rozmowie z psychologiem przeprowadzić zabieg.

Mężczyźni za to mają obowiązek alimentacyjny który powstaje już w trakcie trwania ciąży ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To tyle jeśli chodzi o jakikolwiek wybór dla mężczyzn - zakładaj gumkę, a jak pęknie to płać, ale to kobiety nie mają żadnych praw

#bekazlewactwa #bekazfeministek #aborcja #feminizm #pieklomezczyzn #pieklokobiet
Xuzoun - Wyskoczył mi taki artykuł gdzie reżyserka filmu twierdzi
 Marzyłabym, żeby t...

źródło: comment_1666252050SUbslHj05Y3mbMuP3TPJhj.jpg

Pobierz
  • 23
@Xuzoun: no tak, kobieta musi poświęcać swoje zdrowie i następne minimum 18 lat życia, wiekszosc oszczednosci i biezących zarobków, prawie cały wolny czas zajmować się, doglądać, opiekować vs. facet odpali 100 euro co miesiac, o jezu tragedia, chlip chlip czemu nikt nie broni moich praw xD nielicząc skrajnych przypadków, rzadko która kobieta bedzie chciała poswiecic całe swoje życie dla kilkuset złotych alimentów, bo to najwyzczajniej w swiecie sie nie oplaca, ale
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@Xuzoun: dla mężczyzn również istnieją tabletki i zastrzyki hormonalne. I w przypadkach obu płci bardzo dużo zmieniają w organizmie.

IMO trochę łatwiej jest założyć kalosza na fiflaka niż założyć wkładkę domaciczną. Prezerwatywy są też dużo łatwiej dostępne i zapewniają dodatkowo ochronę przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Więc tak na prawdę ta lista to bardziej 4:9 (2 opcje są niedostępne w Polsce) z czego niektóre opcje dla kobiet są bardzo niszowe, a
@Wera94: Jaki fikołek

Tu chodzi o prawo o decydowaniu o swojej przyszłości. Kobieta w przypadku pełnej aborcji je ma i nie musi się decydować na te ‚męki’ które wymieniłeś. To jakiś czysty whataboutism. Facet żadnego wyboru nie ma jest skazany na laske albo niełaskę kobiety. Masz racje ze alimenty są zazwyczaj niskie, ale nie zawsze i sfeminizowane nieprzychylne ojcom sady rodzinne nie polepszają tej sytuacji.

Nikt tez nie powiedział ze kobiety
@ELUVEITIE: Nie zrozum mnie złe rozumiem ze to są jakieś wyrzeczenia ale rozmawiamy o innym problemie. Jeżeli mógłbym coś zrobić z tym żeby ciąża nie zagrażała życiu matki to bym działał. Ale nie mogę. A prawo rodzinne da się zmienić. Co więcej - piszesz o opiekowaniu się codziennie dzieckiem - ja jednocześnie chciałbym żeby przy rozwodzie domyślnie obowiązywała opieka naprzemienna. I wtedy już facet tylko nie płaci i nie wymaga. I
dla mężczyzn również istnieją tabletki i zastrzyki hormonalne


@captyn: jakieś źródło? Z tego co widzę to nadal w fazie badań klinicznych

Reversible Inhibition of Sperm Under Guidance (RISUG) has been in development for decades in India and is currently in Phase-III clinical trials. Its American counterpart, Vasalgel, is still in preclinical trials.

NES/T is currently in Phase IIb to evaluate safety and contraceptive efficacy, and investigators are hopeful their findings will
no tak, kobieta musi poświęcać swoje zdrowie i następne minimum 18 lat życia, wiekszosc oszczednosci i biezących zarobków, prawie cały wolny czas zajmować się, doglądać, opiekować vs. facet odpali 100 euro co miesiac, o jezu tragedia, chlip chlip czemu nikt nie broni moich praw xD nielicząc skrajnych przypadków, rzadko która kobieta bedzie chciała poswiecic całe swoje życie dla kilkuset złotych alimentów, bo to najwyzczajniej w swiecie sie nie oplaca, ale wiem ze