Wpis z mikrobloga

Zdecydowanie nie wiesz o czym piszesz


@Imnotokej: Zdecydowaie to pani se zrobila wycieczke smiglowcem na koszt innych.

Dlaczego w tym kraju nie moze byc z rigczem i albo obowiazkowe ubezpieczenie przy wyjsciu w gory albo placisz sam za taka przyjemnosc lotu?

Przeczytales co bylo napisane?

Ratownik sprowadzil ja ze schroniska. Czyli odzyskala wladze nad soba. A w schronisku foch i "dalej nie ide" Zenada.
Albo raczej jasno okreslone przepisy- jesli zagrożone jest życie, zdrowie, to śmigłowiec. Z pięciu stawów nie ma zadnego zagrożenia żeby zejść, więc byłoby to nieuzasadnione.


@Czyste_Buty: Nope bo ocena zagrozenia jest plynna. Tutaj dobra papuga by mogla isc w strone - pani dostawala atakow paniki co moglo prowadzic do zawalu lub udaru wiec liczyla sie kazda chwila. I juz masz zagrozenie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@Czyste_Buty: ja wiem, że jest dużo hejtu na takie akcje, bo jednak ludzie bardzo szybko lubią oceniać i wskazywać palcem. Mnie samej kiedyś gopr pomógł i też ktoś by musiał powiedzieć, że to była błaha sytuacja, bo byłam w stanie iść, ale miałam duża ranę na czterech literach, bo niefortunnie upadłam. Jakbym to opisała w necie to by już było, że po co idę w góry jak mam te same nogi
Wchodząc do TPN i kupując bilet wstępu przekazujesz 15% z biletu do TOPRu. Czyli jak jednodniowe ubezpiecznie.


@racer1714: Mozesz podlinkowac do OWU tego ubezpieczenia?
To ze przekazujesz na topr nie oznacza ze masz ubezpieczenie. To oznacza ze topr a za co zaplacic czynsz i inne takie. A nie ze masz ubezpieczenie ze po Ciebie przyleca. No chyba ze OWU mowia inaczej.

No ale skupilisy sie na TOPR. Wiesz ze mamy jeszcze
Dlaczego w tym kraju nie moze byc z rigczem i albo obowiazkowe ubezpieczenie przy wyjsciu w gory albo placisz sam za taka przyjemnosc lotu?


@gorzki99: kolego, płacę za wstęp do parku i część tej kasy idzie na TOPR, więc może nie pisz bzdur, ok? U Słowaków wejście do parku jest darmowe, coś za coś. Poza tym może zmniejszyłaby się ilość akcji ratunkowych, ale pewnie zwiększyła by się ilość poważnych przypadków, bo
Sprawdź co sam TOPR mówi o płatnych akcjach.


@aniaczy: Tak sie sklada ze ogladalem kiedys wywiad z jakimstam "wysoko postawionym" z topru. Jak slyszalem co mowil to mi sie noz w kieszeni ootwieral. W skrocie "my niepotrzebujemy pieniedzy. tyle co mamy jest ok.

kolego, płacę za wstęp do parku i część tej kasy idzie na TOPR,


@PustyCzlowiek: Super. 4mln turystow powiadasz? niech bedzie ze 1/3 z tego to turysciu uprawnieni
jakby paniusia w szpilkach na rysy musiala wykupic ubezpieczenie a uezpieczyciel by sie wypial ze wzgledu na niedostosowanie sie do warunkow to inni by moze zmadrzeli.


@gorzki99: ale Ty czaisz, że taka paniusia zdarza się jedna na 10 tysięcy innych, którzy zdobyli Rysy? mówimy o bardzo skrajnych sytuacjach. Poza tym z tego co kojarzę, jeśli to nie jest tylko przykład z dupy, to ta paniusia weszła normalnie, a szpilki założyła dopiero
@PustyCzlowiek: Nic nie wiem o zadnym zdjeciu. Zarowno zbiegajacych gamoni z kasprowego jak i ludzi w klapkach czy szpilkach na rysy widzialem osobiscie. Kiedys duzo po gorach chodzilem. I tak nie uwierzysz co sie widywalo. Dlatego mam takie parcie na ubezpieczenie (i szczera nadzieje ze ubezpieczyciel sie wykpi w takich wypadkach). Jak raz taki jeden z drugim dostanie po kieszeni to sie zastanowi czy na drugi raz postepowac rozwaznie czy wykupic