Wpis z mikrobloga

@nigdy_mnie_nie_zbanujecie: Nom. W komentarzach przeważają argumenty, że Duda wcale nie jest taki dobry, co mnie osobiście śmieszy. Zapomnieli, że przedwczoraj w zakończonych eliminacjach zajął pierwsze miejsce. No i nie jest nikim, od kilku już lat jest w top 20-30, ma na koncie parę tytułów i wygranych z najlepszymi. Jak ma formę to może wygrać z każdym (szczególnie w szachach szybkich).

BTW, a propos tych grubych błędów to bez silnika one by
@RaghNaarRoog: Najlepsze, że nawet GM z włączoną oceną pozycji przez silnik nie zawsze wie co jest grane, a co dopiero koleś z rankingiem 1500 czy nawet 1800. Oglądam stream Mateusza Bartela i nieraz ewaluacja jest dla niego zagadkowa, ale to nie tylko jego się tyczy, Giri też uważa, że silnik to silnik, człowiek na to patrzy inaczej.
@JanZygmunt:
Arcymistrz też człowiek, wiadomo że jak patrzy kilka partii na raz to nie będzie tak skupiony na niuansach jak zawodnik który faktycznie gra tę konkretną partię. No i jednak też jest powód, dla którego Mateusz ma 2600+, a Duda 2750+ :)

Są też sytuacje, że tak naprawdę ocena komputera jest w praktyce irrelewantna poza obiektywna oceną. Przykład: Masz szalenie skomplikowaną pozycję na małym czasie, w której dokładnie jeden wariant wygrywa,
@Hans_Kropson:
Trochę mi się urwal kontakt z całą rodziną, ale jego przynajmniej raz w roku widuję na górskiej imprezie, którą organizuję. No i obaj mamy wspólnie kompleksy bardziej znanego i utytułowanego rodzeństwa :) Z Mateuszem mocno mi się urwał kontakt, ogólnie chyba czym lepszy szachista tym bardziej dla niego nie istniejesz jak przestajesz samemu grać :P