Wpis z mikrobloga

Łapcie odpowiedzi dla zapachu „A3” z #perfumywciemno

@camillo1128
Opis: Ambroksan i przyprawy, trochę nut zielonych. Pieprzny, ale mniej od Dior Sauvage. Raczej liniowy zapach. Przeciętna projekcja. Dobra trwałość.
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: Mainstream.
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 2 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 3 na 7
Dekada premiery zapachu: Lata 2010-2020

@Krzysu
Opis: Klimaty świeżo umytego kibla w pociągu ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jest cytrusowo niczym kostka z kibla oraz oceanicznie niczym... oceaniczna kostka z kibla. Po pierwszych wrażeniach na wierzch wychodzi drzewo cedrowe a zapach z morsko-cytrusowego przechodzi w herbaciano-drzewny. Kompozycja dziwna, prawdopodobnie starsza.
Co to za zapach? Zgaduję: Kuoros Tattoo. Ewentualnie Bvlgari Wood Neroli.
Mainstream/nisza: Raczej mainstream ale dość ubiegły ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 7 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 6 na 7
Dekada premiery zapachu: lata 1990-2000

@Bercik_Van_Fafaq
Opis: Świeżo i rzeźko, ładny zapach podoba mi się . Wydaje mi się że już go gdzieś czułem. Wyczuwam w tym zapachu trochę coś z D&G Light Blue intense. Może mandarynka, grejpfrut. Sporo Jałowca po kilku minutach.Kojarzy mi się z plażą i ciepłym letnim popołudniem. Lubię letniaki (o ile to ten typ XD) także ocena 5/6. Po godzinie bardzo przypomina mi Acqua Di Gio Profumo i to na niego stawiam
Co to za zapach? Acqua Di Gio Profumo
Mainstream/nisza: Mainstream
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 3 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 3 na 7
Dekada premiery zapachu: (brak typu)

@CheapiesLover
Opis: Kompozycja cytrusowo-zielona, w otwarciu czuję liść bananowca, jakieś świeże cytrusy - coś pomiędzy grejpfrutem a pomelo, odrobinę czarnego pieprzu i akord na styku delikatnej skóry i gumy (materiał, nie artykuł spożywczy), podejrzewam, że może to być jakaś żywica. Dd - Zielona owocowość nadal zauważalna ale do głosu dochodzi coś drzewnego i nieco ostrzejszego - cedr? W bazie zapachu wyczuwam pewne podobieństwo do pikantnej balsamiczności Opium PH. Nuty: Liść banana, grejpfrut/pomelo, skóra, czarny pieprz, cedr.
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: (brak typu)
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 7 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 4 na 7
Dekada premiery zapachu: 2010

@Paayor
Opis: Pachnie jak zapach za ~1,0 zł, na pewno nic popularnego. Na otwarciu czuję cywet z wetywerią, trochę daje jakby miał to być kouros w wersji light czy innej "letniej/lżejszej". Po kilkunastu minutach cywet zaczyna być z tyłu, wetyweria się uspokaja, a dochodzą jakieś cytrusy - na pewno nie jest to kwaśna cytryna, ale też nie słodka pomarańcza. Myślę, że taka podpsuta cytryna jest najlepszym werdyktem. Na lato można spróbować to ubrać, ale na pewno są lepsze zapachy. Zmywać na siłę nie trzeba. Może któreś ferrari? Po dłuższym zastanowieniu wiem z czym się to kojarzy - z zapachem w kiblu na dworcu/galerii. Ale też nie taka pozłacana toaleta jak Kouros, tylko taki zwykły kibel galeryjny. Zapach raczej męski. Zapach 5/10. Projekcja 5/10.
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: pół nisza teraz (kiedyś raczej mainstream)
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 4 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): ex aequo 6 na 7
Dekada premiery zapachu: 1980-1990

@MalinowyMarian
Opis: Przyjemne uderzenie białych kwiatów podkręcone delikatną słodyczą. Do kwiatów dochodzi lekka świeża bergamotka. Określiłbym go jako „Kwiatowy świeżak”. Projekcja delikatna, skręca mocno w stronę unisexu.
Co to za zapach? Lalique Pour Homme?
Mainstream/nisza: Mainstream
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): 6 na 7
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 6 na 7
Dekada premiery zapachu: 2018

Recenzja mojej różowej
Opis: Pierwsze wrażenie: Pracownik korpo, który po siłowni i szybkim prysznicu, chce zrobić wrażenie na eleganckiej kobiecie. Chce pokazać, że jest energiczny i silny, ale jednocześnie nieobca jest mu wrażliwość i delikatność. Dla kogo? Mężczyzny z werwą, żyjącego w biegu, z potrzebą dodania sobie odrobiny energii, kiedy dopada zmęczenie.
Co to za zapach? (brak typu)
Mainstream/nisza: (brak typu)
Cena (1 – najdroższy; 7 - najtańszy): (brak typu)
Ocena (1 – najlepszy; 7 – najgorszy): 2 na 7
Dekada premiery zapachu: 2001-2010

____________________________________________________________________

ROZWIĄZANIE – A3


Mainstream/nisza: Mainstream
Cena: około 70 zł / 125 ml (na czas wysłania zestawu)
Ocena (parfumo, fragrantica): 6,9/10 parfumo, 4,08/5 fragrantica
Dekada premiery zapachu: Lata 2001-2010 (premiera 2007)
Nuty: Yuzu, Bergamotka, Słodka pomarańcza, Mandarynka / Gałka muszkatołowa, Lotos, Cynamon, Kardamon, Szafran / Kadzidło, Papirus, Ambra, Benzoes, Bursztyn

#perfumy
  • 9
@goleiro: Byłem w takim szoku, jak zobaczyłem o co chodziło z zestawieniem kibla, że popędziłem go szukać. Zarzuciłem na nadgarstek i rzeczywiscie - kibel.

Btw ujowy jest ten zapach, recenzowałem go już na fragrze i dałem mu 5/10, teraz bym dał 3/10. Bardzo przygnębiający w najgorszym tego słowa znaczeniu.