Wpis z mikrobloga

Mirki, chciałem zmienić auto myślałem nad BMW F30 w manualu. Czy znajdę jakiś sensowny egzemplarz do 60 tysięcy? Czy ceny już tak podskoczyły że ciężko coś będzie znaleźć? Jeśli nie BMW to co polecacie innego w tym budżecie bo oprócz tej bemki to nic mi się przychodzi do głowy. Koniecznie sedan no i coś co ma ciekawy wygląd lekko sportowy itd. nie dziadkowóz :D #bmw #f30 #motoryzacja #samochody
  • 46
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@WojowniczyKamil: Nie zaczynaj z takim dyskusji. Dla nich nowa Astra, Golf czy i30 stoi na równo z pięcioletnią serią 5.
Ja podrzucę jeszcze F21 jakbyś chciał coś odrobinę mniejszego/tańszego.
  • Odpowiedz
@WojowniczyKamil: "pewnie za automat trzeba już liczyć z 65-80 a tyle to już mi szkoda dać, plus że za mały przebieg pewnie trzeba jeszcze dać więcej"

Takie są obecnie realia rynku. Chyba widzisz, że każdy odradza za 60k bmw 3 w manualu. Rozsądnie zmienić wymagania albo budżet.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@WojowniczyKamil: No to bierz manual i już. Pytanie tylko jaką wersję silnikową szukasz? Bo benzyny 2.0 nie należą do super wytrzymałych (chyba, że po lifcie) a diesle 2.0/3.0 mają kilka bolączek ale ogólnie są mało awaryjne.
  • Odpowiedz
@WojowniczyKamil: Znajomy będzie za niedługo wystawiał swoje F31 w 2.0d i automacie ze zrobionym rozrządem, ogólnie auto w genialnym stanie technicznym + facet jest detailerem i jak widziałem to auto miesiąc temu, to w środku wyglądało jak nowe.
Brąz lakier (rzadki kolor) + jasne skóry i dywany w środku, duża navi.
Auto na ile pamiętam ma jakieś 240 tysi przebiegu, bezwypadek (sprawdzaliśmy i lakier oryginał na całym aucie) i na
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@WojowniczyKamil: No to N47 bardzo dobrze sobie radzi w tej budzie (184KM). Z bolączek i kosztów to rozrząd 3500zł, kolektor i klapy wirowe, chłodniczka spalin (była na to akcja serwisowa) i EGR. Reszta jak w każdym aucie.
  • Odpowiedz
bezwypadek (sprawdzaliśmy i lakier oryginał na całym aucie)


@FenixxPl: Zawsze śmieszy mnie to określenie w ogłoszeniach ( ͡° ͜ʖ ͡°) Lakier oryginał nie jest w żaden sposób wyznacznikiem tego, że samochód bezwypadek.
  • Odpowiedz
@piwakk: Wolisz, żebym precyzował iż sprawdzane również były śruby mocujące przykręcane elementy blacharki, lakier we wnękach, zdejmowane uszczelki żeby sprawdzić zgrzewy etc.?
Jak potrzebujesz się do czegoś przywalić to spoko, każdy ma jakieś hobby ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@FenixxPl: Ale napisałeś to? Nie. Odnoszę się tylko do tego konkretnego określenia, który systematycznie przewija się w ogłoszeniach. Po prostu oblecenie miernikiem dookoła i normalne wartości nie są wyznacznikiem absolutnej bezwypadkowości.
  • Odpowiedz
@WojowniczyKamil: Prawie pół roku mam f30 2.0d 184km w automacie. Jak latasz trasy rozglądaj się jednak za f10. Podziękujesz później. A jeśli już chcesz koniecznie pchać się w n47 to po zakupie zrobić rozrząd(same części wyszły mi niecałe 2.5k) + wymienić klapy w kolektorze ssącym koszt nowych zawrotne 184zł...
Był tam też problem z EGR ale ja osobiście kupiłem salon polska gdzie akcja serwisowa była już załatwiona.
  • Odpowiedz
@WojowniczyKamil: ja ze znajomym byłem 10 sztuk już w 6 miesięcy oglądać.W tym budżecie to pety same. Dobrze to tylko na zdjęciach wyglądają. Z racji tego, że przy obecnej cenie benzyny znajomy już wydał prawie 2kzł na obejrzeniu 10szt. odpuścił sobie już ten model.

Co do 8hp zf-a to brakuje na starcie trochę tej skrzyni.
Może zmiana softu by pomogła. Strach czasami szybko włączyć się na skrzyżowaniu. Fakt trzeba oddać,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@trzaichlac69: W zeszłym roku wcale nie było lepiej. Obejrzałem 5 czy 6 zanim w ogóle coś wartego uwagi znalazłem. A poza ładnym stanem z zewnątrz i w środku auto jak to typowe BMW w Polsce zaniedbane mechanicznie. Kolega wziął pierwszego lepszego sztrucla, bez sprawdzenia historii, lakier w tragicznym stanie już nie wspominając o silniku. Tam chyba tylko olej był dolewany bo aktualnie bierze 1,5L na 10 tysięcy kilometrów. Ale jeździć
  • Odpowiedz
@WojowniczyKamil: kupisz bez problemu za 60-70k automat.. Znajomy kupil 2 tyg temu F30 320d w automacie. Cena wyjsciowa 65k, kupiony za 62k. Bardzo dobre wyposazenie (szyberdach, harman kardon, adaptacyjne reflektory, head up). Pare elementow bylo lakierowane - klapa bagaznika i lewe drzew) ale tak to stan techniczny wedlug serwisu perfekt. 180k nalotu, PL salon. Na komputerze brak bledow. Po zakupie zrobil sobie wiekszy serwis - tarcze/klocki przod, olej w skrzyni
  • Odpowiedz
@Dorodny_Wieprz: Dodam ze samochod troche stal bo mial do lakierowania jedna ryse z przodu i jedna ryse z tylu na zderzakach, ktora sprzedajacy pokazal w ogloszeniu - ale to jak widac odstraszalo ludzi. Po obejrzeniu auta na zywo.... ryski bardzo male, mozna spokojnie sobie z nia jezdzic bo sa w zasadzie niewidoczne (na zdjeciach jedynie zostaly wyolbrzymione). No ale jak widac jak sprzedajacy pokazal na zdjeciach wade, to od razu
  • Odpowiedz