Wpis z mikrobloga

Jeden z najśmieszniejszych mitów krążących po wykopie: kredyciarze poprzechodzili na stałe stopy i mają w dupie podwyżki. xDDD. Spośród kilkudziesięciu kredyciarzy z różnych grup społecznych których znam nie ma ani jednego takiego przypadku. Jeżeli się mylę to proszę o jakieś statystyki ile osób przeszło na stałe stopy.

Oczywiście nikt tutaj takich statystyk nie wrzuci ponieważ każdy rozsądny człowiek wie że polskie nosacze zostały na zmiennych stopach licząc że podwyżki są chwilowe.

#nieruchomosci #inflacja #kredythipoteczny
  • 14
@marcinpodlas8: oczywiste, że tak jest, zdecydowana większość to kredyty na zmiennej stopie.

Wczuj się w takiego kakaowego kredyciarza, który ma kredyt na zmiennej stopie, władował się w niego na górce cenowej w 2021 roku, bo akurat stopy były niskie -> rata mu wzrasta, wartość nieruchomości spada -> pozostaje fikołek na zasadzie "aaaaa ja to mam stałe stopy" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Oczywiście nikt tutaj takich statystyk nie wrzuci ponieważ każdy rozsądny człowiek wie że polskie nosacze zostały na zmiennych stopach licząc że podwyżki są chwilowe.


@marcinpodlas8: takich statystyk nie ma są tylko informacje z banków o dużym wzroście popularności konwersji ze zmiennego na stałe ( ͡° ʖ̯ ͡°) banki nie chcą się dzielić takimi informacjami.

I pytałeś się kilkudziesięciu osób czy przeszli na stałę? Ile masz lat że
@marcinpodlas8:

PKO BP podał, że liczba podpisanych aneksów do umów kredytów hipotecznych (aneksy obejmują konwersję istniejących kredytów o zmiennej stopie na kredyty na stopę stałą) w pierwszym półroczu 2022 r. wyniosła ponad 33,7 tys.

A to tylko jeden bank.

wiesz może ile aktywnych kredytów hipotecznych miał bank PKO BP w pierwszym półroczu 2022?
@marcinpodlas8: U mnie większość znajomych poprzechodzila, mi niestety pociąg odjechal bo akurat zmieniałem prace na działalność a mój bank wtedy sprawdzał zdolność normalnie. Potem oferowali mi jakies 9% i już olałem bo i tak w przyszłym roku go spłacę

@marcinpodlas8: nie wiem po co w anonimowej ankiecie ktoś miałby kłamać. Nawet jeśli takie osoby są to pewnie nie w większości. Jak dla mnie ta ankieta sporo mówi.

Sam przeszedłem na stałe oprocentowanie. Cała procedura trwała 3,5 miesiąca. Bank się tłumaczył, że tyle wniosków teraz jest i się nie wyrabiają
Ja teraz orientowałem się na temat hipotecznych i doradca bankowy na siłę próbował mi wcisnąć na zmiennej ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@DiMaria: no i dobrze doradzał bo na zmiennych wystartujesz z wysokiego pułapu, który może trochę wzrośnie (a może nie), ale z czasem na pewno spadnie, a ty dodatkowo zostaniesz z niską marżą.