Wpis z mikrobloga

Zgodnie z wynikami ankiety, dziś przeglądamy numer z gościem specjalnym - Jerzym Kawalerowiczem wraz z żoną Małgorzatą Dipont.
Kuchnia 12/2001; cena 6,20 zł
Oto lista przepisów zawartych w tym numerze, jeśli coś konkretnego kogoś zainteresuje, to mogę zrobić zdjęcie.

Ten numer jest w zasadzie pozbawiony archaicznych pocieszności obecnych w poprzednio prezentowanych "Kuchniach"; nie wiem czy to z powodu podporządkowania głównemu tematowi jakim są Święta, czy też może przez te kilka lat dokonał się już ów wielki skok cywilizacyjny w Polsce i dali sobie spokój.

#magazynkuchnia #gotujzwykopem #czytajzwykopem #nostalgia
Pobierz maegalcarwen - Zgodnie z wynikami ankiety, dziś przeglądamy numer z gościem specjalny...
źródło: comment_1666169879Lr6nxFC2nT9Zy8DqO7QH8g.jpg
  • 6
Artykuł o Jerzym Kawalerowiczu jest bardzo interesujący, zwłaszcza podobają mi się świąteczne wspomnienia z czasów przedwojennych: przygotowania do Wigilii, wyjazd na pasterkę saniami zaprzężonymi w konie. Smutno czytać, że jako kilkunastolatek wyjechał z rodzinnego miasta i nigdy już tam nie wrócił. Pan Kawalerowicz tłumaczy, że powrót do "rajów dzieciństwa" czasem rozczarowuje, i woli nie konfrontować wspomnień z teraźniejszością.
Opowieść o swoich domowych świętach snuje też pani Małgorzata Dipont, ówczesna żona Kawalerowicza. Te
Pobierz maegalcarwen - Artykuł o Jerzym Kawalerowiczu jest bardzo interesujący, zwłaszcza pod...
źródło: comment_1666169940qSi54XD5iSX1TlfL9FJNjk.jpg
Najnowszą rubryką jest dział o winach, gdzie pan Sławomir Chrzczonowicz (jak mi podpowiada internet - "weteran polskiej winomanii") prezentuje konkretny rejon Francji i wytwarzane w nim wina, do tego jest kilka informacji o lokalnych daniach oraz ciekawych zabytkach. Obecnie mamy wielki wybór, wina są często pooznaczane na półkach pod względem smaku, pochodzenia, nie mówiąc już o sprzedaży internetowej. Wyobrażam sobie jak niełatwy był zakup wina te 20 lat temu, bo wybór mniejszy
Pobierz maegalcarwen - Najnowszą rubryką jest dział o winach, gdzie pan Sławomir Chrzczonowic...
źródło: comment_1666169997oxSfpdSV8frN42IjhG7yex.jpg
Zwróćcie uwagę na reklamę Merlina. Sama aż weszłam na ich stronę zobaczyć jak się miewają, asortyment wybiega poza podany tutaj. Widać że sprzedaż internetowa dopiero raczkowała, skoro chwalą się, że są czynni całą dobę i mają certyfikat SSL 128. No i ta typowa szara klawiatura, pamiętam taką z dzieciństwa.
A do "Poradnika Domowego" dodają płytę z kolędami młodo wyglądającego Krzysztofa Krawczyka, ale odlot. Był taki czas że do babskich gazet dodawali jeszcze
Pobierz maegalcarwen - Zwróćcie uwagę na reklamę Merlina. Sama aż weszłam na ich stronę zobac...
źródło: comment_1666170079h8d83e6KTyj7N6aGNhd4df.jpg
Pan Kawalerowicz umarł w 2007, pani Dipont w 2021. Pamiętam że przy okazji śmierci pewnego aktora który wystąpił w "Kuchni" wpadł mi do głowy pomysł, by mój zbiór podzielić na 2 stosy - żywych i martwych bohaterów artykułów. Przykra jest świadomość że ten drugi stos będzie rósł, aż w końcu tego pierwszego zabraknie. Czy to ja przełożę ostatni numer do stosu umarłych?