Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
można było normalnie zapłacić za bilet kartą w biletomacie. Nie wiem co niby złego jest w takim systemie?


@Kluskislaskie: no właśnie sęk w tym, że w Poznaniu nie zapłacisz kartą, bo w ogóle nie ma biletomatów w komunikacji miejskiej XD Jak chcesz kupić bilet papierowy to musisz znaleźć biletomat stacjonarny, który nie stoi przy każdym przystanku xD
@stuparevic: Pojedź sobie do Pragi. Tam żeby kupić bilet to musisz szukac ich w jakis punktach typu polski kolporter. Brak mozliwosci kupienia online (dla Czechow po jakims tam rejestracjach jeszcze mozna) a co dopiero mowic o automatach w metrze czy tramwaju.

Nie narzekaj na obsluge platnosci w polskiej komunikacji bo jestesmy pod tym wzgledem zajebiscie rozwinieci : D
@stuparevic w mieścinie, o której mało kto słyszał, zwanej Jaworznem od kilku lat bez problemu w każdym autobusie zapłacisz kartą, masz na pokładzie samoobsługowe automaty wydające bilety, kilkanaście lat działają karty miejskie, a ROCZNY normalny bilet na 4 miasta kosztuje 270pln ¯_(ツ)_/¯ nie wspomnę o tym, że praktycznie cała flota to nowe elektryki. Da się? Chyba da się...
@stuparevic: Poznań to jest generalnie jakiś zacofany choćby względem reszty Polski.
W Kaliszu od kilku lat na najważniejszych skrzyżowaniach są liczniki na sygnalizacji świetlnej (odliczają ile czasu zostało do zmiany świateł dzięki czemu kierowcy wiedzą kiedy można będzie ruszać).
A Poznań jak zwykle 100 lat za...
@stuparevic: za to w Poznaniu mamy PEKĘ i po ponad 10 latach nie trzeba robić transferu biletu okresowego, o! Za kolejne 10 lat może nie trzeba będzie transferować doładowania tPortmonetki. No powiedz synek kto tyle zrobił dla mieszkańców jak nie ZTM i Jaśkowiak ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@trzydrzwiowypentaptyk: chciałam cię zagiąć, więc zajrzałam w budżety miast. Okazuje się że chyba masz rację ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Na 2021 rok budżet Poznania wyniósł 5 216 903 686,54 zł z czego 1 025 819 490 zł poszło na "transport i łączność" (19,7%).

Niestety nie znalazłam dokładnego budżetu Kijowa za ten rok, ale według artykułów na necie ich budżet na 2021 planowany był na 7 498 050
...bo w ogóle nie ma biletomatów w komunikacji miejskiej XD Jak chcesz kupić bilet papierowy to musisz znaleźć biletomat stacjonarny, który nie stoi przy każdym przystanku xD


@nathaliekill: biletomaty fakt nie stoją wszędzie, ale w najczęściej uczęszczanych miejscach przez turystów są, np przy dworcach.
Poza tym bilet można też w SkyCash czy JakDojade kupić bez problemu.
Poza tym dla osób, które często są w Poznaniu jaki to problem wyrobić kartę Peka
@Rzeszowiak2: stary w Poznaniu nawet za parkometr karta nie zapłacisz xd


@jednorekibadnyta: W nowostawianych parkometach już bez problemu, mają wymienić te stare zabytki z centrum na nowe, ale pewnie ich blokuję ich dostępność i kasa jaką trzeba wyłożyć, też mnie to wkurza, ale obchodzę problem parkomatów używaniem SkyCasha, który działa też w innych miastach