Wpis z mikrobloga

@szwiti: bo jak przyjedzie jakis turysta, to by chcial skorzystac z takiego czegos
pal licho, ze poznan nie jest turystyczny i kazdy kto tym jezdzi, to raczej tubylec na miesiecznym
  • Odpowiedz
@stuparevic: W coraz większej ilości polskich miast są takie urządzenia, ale mają kilka problemów, pierwszy to są widziane jako zwykły terminal więc np. iPhone wymaga odblokowania, płatności pobierane są o północy co jest bardzo dobrym rozwiązaniem bo pomimo braku środków dalej możesz użyć karty, ale żeby odblokować potem kartę musisz zapieprzac do operatora komunikacji miejskiej zamiast zapłacić zaległość w tym terminalu, lubią się wieszać albo pokazywać dziwne błędy
Artrix - @stuparevic: W coraz większej ilości polskich miast są takie urządzenia, ale...

źródło: comment_16661096516TCLtOzuNOiOIkMnO7RFBl.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@uhu8: słyszałem że kiedyś mieli taki odpowiednik naszego PayU czy innego przelewy24 że agent logował się na twoje konto bankowe, normalnie dawałeś mu dane, a on robił przelew za ciebie xD
  • Odpowiedz
@stuparevic: 12 lat temu studiowałem we wrocławiu - nawet tam gdzie komunikacja miejska to jeden wielki żart można było kupić bilet w autobusie/tramwaju płacąc kartą. Z kolei ostatnio byłem zmuszony podjechać gdzieś tramwajem w poznaniu, bo przez remont drogi są korki jak #!$%@? i ku mojemu zdziwieniu nadal nie da się kupić biletu XD
  • Odpowiedz
@milvanb: masz rację, ostatnio wysiadłem w mieście chlebaka zamiast dworca i idę na autobus, patrzę a tam jakoś 6pln za bilet xD pojechałem uberem za 14 razem z różową. Kto to obmyślił był geniuszem xD
  • Odpowiedz
czym to się objawia? Są sklepy gdzie nie można płacić kartą?


@Tymajster: Frankfurt n. Menem - stolica finansowa EU ( ͡° ͜ʖ ͡°) w marketach spożywczych i innych sklepach sieciowych płatności kartą spoko, ale jeżeli chodzi o restauracje, puby i małe sklepy to tak >50% "cash only"
  • Odpowiedz
@stuparevic jakiś czas temu nie miałem biletu to mówię, a doładuje sobie przez internet.
Przelałem na peke 20 zł i co? I gówno, bo trzeba czekać minimum 2 godziny zanim się pojawi na koncie, więc finalnie i tak musiałem lecieć do biletomatu znów wydać 20 zł xD
  • Odpowiedz
czym to się objawia? Są sklepy gdzie nie można płacić kartą?


@Tymajster: brak mozliwosci placenia karta to standard, wielu niemcow ma jeszcze ksiazeczki bankowe, BLIK to dla nich cos takiego jak dla p0laka kultura osobista- nikt nie slyszal i nikt nie moze sobie tego wyobrazic ( ͡° ͜ʖ ͡°)
u nas nawet wiejskie sklepiki wprowadzaja mozliwosci placenia applepay googlepay itp. tam niestety
jak im opowiadasz o
  • Odpowiedz
@uhu8: pod względem internetu to tez 3 świat, niemka co mieszkała w Polsce mówiła, że Polska i Niemcy to niebo i ziemia pod względem internetu
  • Odpowiedz