Wpis z mikrobloga

Bezpośredni lot z Warszawy do Pragi (nazwijmy go X) kosztuje 1500 PLN/os.

Bilet z Gdańska do Pragi z przesiadką w Warszawie na lot X kosztuje 500 PLN/os.

Wszystko w ramach jednego przewoźnika, PLL LOT.

Ogólnie to jest idiotyczne, bo za sam lot z Warszawy do Pragi zapłacisz 3 razy tyle, co za ten sam lot z Warszawy do Pragi, z tym, że wcześniej musisz wyruszyć z Gdańska.

Dlatego pytanie - czy mogę zarezerwować bilet Gdańsk - Warszawa - Praga i potem zrezygnować z jednego odcinka (tego Gdańsk-Warszawa)? Jak myślicie, spotkaliście się z takim czymś?

#pytanie #loty #lotnictwo
  • 9
@mentalista92: jest to często rutynowa sytuacja cennikowa, czasem niektórzy operatorzy odmawiaja odprawy jeśli chcesz sie dosiąść w trakcie (w sensie karty pokladowe powinny byc wydane w gdansku i odprawione) ale jak bardzo lot sie do tego przyklada nie wiem
@mentalista92: W miarę bezpiecznie możesz rezygnować tylko i wyłącznie z ostatniego segmentu z biletu. Odpuszczenie sobie pierwszego segmentu lub któregoś ze środkowych niemalże zawsze skutkuje anulowaniem całego biletu.
@mentalista92
@creative1222 podepnę się pod pytanie, bo kiedyś miałam podobną rozkminę, ale na trasie Gdańsk-Warszawa-Katowice. Bilet na tę trasę kosztował z kilkaset złotych więcej niż na samą trasę Gdańsk-Warszawa i się zastanawiałam czy z kolei mogę olać ostatni segment podróży Warszawa-Katowice i lecieć tylko Gdańsk-Warszawa ¯_(ツ)_/¯
@NoMoreTearsJustSmile: @creative1222:
Wyobraźcie sobie, że chcecie polecieć z Gdańska do Amsterdamu.

Jedyny bezpośredni lot oferowany jest przez holenderskie linie KLM. Skoro jedyny, to można za niego krzyknąć sporo kasy.
Takiemu LOT-owi nie opłaca się uruchamiać połączenia z Gdańska do Amsterdamu, bo nie wypełni całego samolotu, ale może powalczyć z KLM-em oferując połączenie z przesiadką w Warszawie. Niestety powoduje to, że czas podróży z 2 godzin wzrasta do 5-6 godzin, więc