Wpis z mikrobloga

  • 237
Czasami piszecie mi: Tonie Składowy! Nie ma takich ludzi, którzy kupują te zabawki. Sam sobie piszesz te posty!

I wiecie co? Nie wiecie! Myślicie, że to tak łatwo prowadzić kilkadziesiąt fejsbukowych kont, utrzymać ich aktywność na grupach, pisać z prawdziwymi audiofilami na mesendżerach, wysyłać statystów na odsłuchy a potem jeszcze pisać takie posty? To jest tytaniczna praca! A oto jej owoce:

Nie no, żartowałem, ktoś tak (chyba) na serio xD

#tonskladowy - najbardziej odjechane gadżety #audiovoodoo
Roszp - Czasami piszecie mi: Tonie Składowy! Nie ma takich ludzi, którzy kupują te za...

źródło: comment_16660702533hzAMWQrCNNAsTWNNfjtsY.jpg

Pobierz
  • 63
  • Odpowiedz
Różowy ma taką książkę o teoriach spiskowych i jest tam wpisany audiofilizm ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@kwasnyseagal21: Światy Równoległe Łukasza Łamży, świetna pozycja, byłem zdumiony jak głęboko zbadał temat. Polecam.
  • Odpowiedz
@geuze:
O, kolejny
- Wyniki DXOMark zawsze dobrze oddają rzeczywistość(sporo wyników puszek na DXO w kategorii low light np D5, Z9 dosyć mocno się rozjechało z rzeczywistością i innymi pomiarami i wychodzą z nich wniosku typu: D4 ma lepsze wysokie ISO od D5, a Z9 lepsze od Z7, co nie znajduje potwierdzenia w innych pomiarach i rzeczywistości)

nie wiem gdzie ty siedzisz, że takie bzdury musisz czytać XDDD

W sumie to
  • Odpowiedz
@Roszp A czy przewody elektryczne audio voodoo? Przecież jak do gniazdka leci zły prąd, a my podłączymy wtyczkę od Naszej kolumny czy wzmacniacza czy co tam jeszcze to taki zły prąd będzie zniekształcał dźwięk i zawężał scenę.
  • Odpowiedz
@geuze: ta, u fotografów mogą być spory co wygląda lepiej - ale masz te wszystkie obiektywne pomiary które różnicują ci jakie zdjęcie wyjdzie.

W audiovoodo te pomiary są wymyślone i nie mają żadnych obiektywnych mierzalnych wartości. Więc poziom wyżej, bo nie spierasz się czy 0.2 czy 0.22 to lepsze ustawienie - a o to czy wymyślony parametr jest lepszy w wymyślonym ustawieniu xDDDD
  • Odpowiedz
A czy przewody elektryczne audio voodoo?


@elLimon: tak.
Nie ma po prostu żadnych obiektywnych dowodów na to, żeby audiofilskie węże ogrodowe w jakikolwiek sposób wpływały na pracę urządzeń.

Przecież jak do gniazdka leci zły prąd, a my podłączymy wtyczkę od Naszej kolumny czy wzmacniacza czy co tam jeszcze to taki zły prąd będzie zniekształcał dźwięk i zawężał scenę.


@elLimon: nie wiem czy to pytanie serio, ale założę, że tak :)
  • Odpowiedz
@elLimon: i polecam tutaj materiał Reduktora Szumu na temat prądu w audio, bardzo dobrze i szczegółowo wyjaśnia tutaj kwestie poboru mocy, standardów i tego, w jaki sposób sprzęt audio radzi sobie z takim "brudnym" prądem:
Roszp - @elLimon: i polecam tutaj materiał Reduktora Szumu na temat prądu w audio, ba...
  • Odpowiedz
TEJ KONKRETNEJ wagi


@Roszp: śmieszy, zwłaszcza, że widziałem filmik jak finalista polski baristów i zdobywca jakichś tam nagród, używał na kilku filmikach, jak pokazywał swoje techniki wagi z Aliexpress za 20zł xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zelber : xD

Dxomark to żadna świętość, ale naprawdę dobry wyznacznik, resztę sobie zawsze można doczytać w innych porównaniach czy testach, wszystko kwestia metodologii. Uważam, że to dość rzetelne źródło informacji. W każdym razie wszystko można porównać, a nie że PAN SŁYSZY RÓŻNICĘ W SZEROKIEJ SCENIE i o to mi przede wszystkim chodziło.
  • Odpowiedz
@Roszp: o chłopie co oni tam piszą:

RECENZJA I TYTUŁ ,,REKOMENDACJA" MAGAZYNU HI-FI CHOICE

Z kablami głośnikowymi ułożonymi na podstawkach dźwięk robił się nieco bardziej zwarty, skupiony i dociążony. Jednocześnie łatwiej moją uwagę przyciągały drobne elementy obecne w wielu nagraniach, ale bez platform nieco bardziej schowane. Kolejna rzecz to czystość i dźwięczność tonów wysokich. Gdy tylko w danym kawałku zaczynała się zabawa elementami perkusji, zarówno metalowymi, jak i drewnianymi, ich brzmienie,
  • Odpowiedz
@Roszp: a to nie jest po prostu sposób na pranie brudnych pieniędzy dla leniwych?

Powiedzmy że ktoś zajmuje się dystrybucją narkotyków albo handlem kradzionymi samochodami albo czymkolwiek tego rodzaju, albo świadczy jakieś nielegalne usługi i nie chce mieć kłopotu z pieniędzmi o nielegalnym pochodzeniu - no to otwiera sklep z filcowymi podkładkami pod meble po kilka tysięcy złotych i kablami od prodiża po kilkadziesiąt. Legalny sklep, z kasą fiskalną.

Klient dostaje
  • Odpowiedz
a to nie jest po prostu sposób na pranie brudnych pieniędzy dla leniwych?


@KEjAf: wiesz, w teorii może być.
Ale w praktyce, polecam wejść na fora/grupki o audio. Jeśli nikt takich zabawek nie kupuje, a cały ten biznes jest pralnią hajsu, to ktoś od kilku dekad wkłada porządne zasoby, żeby ten burdel uwiarygodnić ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz