Wpis z mikrobloga

#php #homepl #hosting nie znam się ale powiedzieli że to będzie proste. nie chcę zmieniać wersji php globalnie, ale podobno na homepl da się dla wybranych katalogów. wyczytałem w ich poradniku, że wystarczy do .htaccess w danym katalogu wstawić

SetEnv CGI_HANDLER php73

ja potrzebuję 8.1 jednak cokolwiek bym nie wpisywał, to phpinfo nadal pokazuje poprzednią wersję bez zmian (zmienna cgihandler w phpinfo pokazuje się z nadaną wartością). Google i podobne porady (inne wstawki ale podobnego typu) nie dają efektu, ciągle podobnie. Czy to tak działa, czy jednak phpinfo powinno mi pokazać "podniesioną" wersję php?
  • 3
@Zajec5 dzieki. Temat wyjasniony. Okazalo sie ze w czasach kiedy zakladalismy ten hosting home mial w ofercie tylko jakis swoj produkt, Idea web server. W zwiazku z tym to kwestia nie-apache, swoja droga na tym serwerze maksymalny php to 7.4. Szykuje sie sroga zabawa.
@banannq: Cześć. Korzystając ze starej platformy hostingowej możesz skorzystać z PHP do wersji 7.4. Sytuacja wynika z tego, że w 2018 roku uruchomiliśmy nową ofertę, opartą na serwerze WWW Apache (a więc globalnym rozwiązaniu, które rekomenduje m.in. WordPress) i jest to aktualnie wspierane przez nas rozwiązane. Jeżeli chcesz mieć do dyspozycji PHP 8.1 oraz Apache'a to prosimy o kontakt z naszym Biurem Obsługi Klienta (telefonicznie lub mailowo przez Panel Klienta -