Wpis z mikrobloga

W czwartek mam rozmowę o pracę dzięki której zacznę zarabiać okolice średniej krajowej (może nawet troszkę więcej). Niby nic wielkiego, są osoby, które zarabiają kilka razy więcej i się tym nie chwalą, ale ja się mega cieszę - jeszcze w lutym tego roku zarabiałem 20 zł/h (xD) na umowie zlecenie, więc przeskok gigantyczny. Oczywiście najpierw trzeba się jeszcze dostać, ale jestem dobrej myśli, zamierzam się nieźle przygotować. (ʘʘ)

#pracbaza #chwalesie
  • 58
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wfm125m: Byłem tam i widziałem. Rozumiem rozgoryczenie młodych np. sytuacja na rynku mieszkaniowym, ale relatywnie normalna już płaca minimalna plus podatek 0% do 26 roku to już naprawdę jakaś pomoc na start.

Nie mówię, że jest super, ale pamietam jak ja dostałem wybór na start: bilet do Luton czy do Nijmehen xD
  • Odpowiedz
@rachuneksumienia: w 2014 już z jakimś doświadczeniem w IT, polecieliśmy do Szkocji(a raczej ja poleciałem za narzeczoną), a po roku przeprowadzka pod Hagę i tutaj jeszcze pewnie trochę zostaniemy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No i 56e/h brutto to nie 1.3e netto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@wfm125m: Ja się ostatecznie nie zdecydowałem na wyjazd, bo pomogli mi rodzice utrzymać się w trakcie studiów, ale praktycznie 80-90% ludzi z mojego podwórka znikło za granicę.

Niektórzy dobrze, niektórzy gorzej - znacząca większość niestety źle…

Taka to zielona wyspa była :)
  • Odpowiedz
@rachuneksumienia: W sumie jakbyśmy zostali, to też pewnie jakoś by poszło, jak rezygnowałem z roboty za 3500brutto w kwietniu 2014 to dostałem propozycje 800PLN podwyżki ( ͡° ͜ʖ ͡°) Problemem były niskie zarobki żony w Głównym Instytucie Górnictwa w Katowicach i dojazdy z Krk ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wynajem to było 1400 + rachunki, wiec tez nie mało. Pewnie byśmy się kredytowali,
  • Odpowiedz
@Danzuo: 20zl na godzinę i narzeka. Jak ja pracowałem w Polsce to miałem z 12zl na godzinę i jakoś u mamy i taty się żyło i nie narzekałem

  • Odpowiedz
Niby nic wielkiego,


@Danzuo: jak to nie. Średnia krajowa to nie jest "średni" zarobek. Średnia krajowa to bodajże 6600 brutto w tym roku.
65% Polaków zarabia mniej, a to sa dane tylko z dużych i średnich firm, bez ujęcia rzeszy małych, gdzie leci się na minimalnych +

Inna kwestia, ze PiS równa w dół sztucznie podwyższając płace minimalną (w przyszłym roku o 20%, radośnie dalej drukując żetony NBP)
  • Odpowiedz
żadna praca nie hańbki, nawet taka za niewielkie pieniądze.


@Danzuo: Hańbi to życie na socjalu i bycie z tego dumnym, tylko na wykopie masz ludzi zarabiających 10k+ co drugi programuje w Cobolu i w niedziele oddaje sie budowaniu software'u dla SpaceX.
  • Odpowiedz
@skytz: Branża IT. Skąd wiem o tym, że jestem głównym kandydatem? De facto od samej osoby, która będzie przeprowadzać ze mną rozmowę. Mój przyjaciel pracuję w tej firmie, tylko na lepszym stanowisku, rozmawiał z kierownikiem w piątek na temat rekrutacji i jego przełożony sam powiedział, że na podstawie CV oraz wstępnej rozmowy jaką przeprowadziłem z hrką są niemal pewni zatrudnienia. "Tylko" niemal pewni, bo pozostaje mi właśnie przejść najtrudniejszy etap
  • Odpowiedz
@Imiko97: Celuję w granicę 40-43 zł brutto, ale różnie to może być, bo dokładną ofertę będę znał dopiero jak pomyślnie przejdę rozmowę w czwartek.
  • Odpowiedz