Wpis z mikrobloga

W czwartek mam rozmowę o pracę dzięki której zacznę zarabiać okolice średniej krajowej (może nawet troszkę więcej). Niby nic wielkiego, są osoby, które zarabiają kilka razy więcej i się tym nie chwalą, ale ja się mega cieszę - jeszcze w lutym tego roku zarabiałem 20 zł/h (xD) na umowie zlecenie, więc przeskok gigantyczny. Oczywiście najpierw trzeba się jeszcze dostać, ale jestem dobrej myśli, zamierzam się nieźle przygotować. (ʘʘ)

#pracbaza #chwalesie
  • 58
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@borjaki: to zależy jak na to spojrzysz i czego oczekujesz. Porównujesz się do instagramowych historyjek znajomych oraz obcych ludzi, którzy co chwilę robią coś SUPER? Jasne, może wtedy nie wystarczać ale jeśli np masz jakieś sobie hobby nie drenujące 90% budżetu to można sobie spokojnie żyć i być zadowolonym a i nawet czasami gdzieś wyjść zjeść. Zależy czego oczekujemy
  • Odpowiedz
@Danzuo: żebyś się nie rozczarował chłopie. To dopiero rozmowa. Ja od początku roku rozmów miałem jakieś 30-40 i dopiero po pol roku miałem dwie oferty. Ale powodzenia ofc. Cisnij
  • Odpowiedz
@Danzuo: Życzę powodzenia, ale od rozmowy do zatrudnienia daleka droga, naprawdę trzeba się nawysylac cv i nagadać na rozmowach zeby otrzymać spoko ofertę. Daj z siebie wszystko, ale się nie napalaj i dalej wysyłaj cv i umawiaj kolejne rozmowy.
  • Odpowiedz
@Danzuo: Fajnie mirku, trzymam kciuki byś za rok miał dwie średnie krajowe. Życie jest zbyt cenne by się tylko skupiać na wegetacji, ale mam obawy, ze nasz rząd będzie chciał wszystkich zrównać. Do średniej krajowej :P
  • Odpowiedz
@Danzuo: Z perspektywy człowieka który często siedzi po drugiej stronie na rozmowie kwalifikacyjnej to gość który jest przyjdzie na czas, jest kulturalny i wygląda że entuzjastycznie podchodzi do nowej pracy ma +10 do są szansy na robotę :) Btw, gratki i super że walczysz o lepsze życie :) Plus pamiętaj że warto składać CV wszędzie gdzie chciałbyś się dostać, masz być najlepszy z kandydatów a nie idealny.
  • Odpowiedz
@Danzuo: Powodzenia!
Co do przygotowania się to najważniejsze, podejść do tego na luzie, nie ta to inna. Stres nie jest dobry na takich rozmowach. Jak już ciebie zaprosili mając twoje CV to oznacza, że im odpowiadasz. Musisz tylko na rozmowie dobrze wypaść i potwierdzić swoje umiejętności które wypisałeś w CV więc z tego się przygotuj.
Poczytaj coś o samej firmie, gdyż często pada pytanie co wiesz o niej. Warto też
  • Odpowiedz
@Danzuo: Gratuluję :D
Sam zaczynałem za 1700 teraz mam czasem koło 4000zł i przy dzisiejszych cenach jest ciężko.
Zadowolony będę z zarobków dopiero jak stykni mi na budowę domu + wyjazdy wakacyjne/hobby. Wcześniej to słabo.
  • Odpowiedz
@Danzuo: Jeśli wykonujesz zawód, który nosi znamiona pracy niewolniczej, a zarobki, które dzięki niej osiągasz pozwalają ci jedynie wegetować, to jak najbardziej taka praca jest hańbiąca. Brak szacunku do swojego czasu czy zdrowia Polacy wyssali z mlekiem matki, a takie populizmy mają jedynie na celu budować morale w chwili zwątpienia xd
  • Odpowiedz
  • 0
@Danzuo no zawsze to kolejny krok do wykopowego minimum 15k ;)

Gratulacje, bo każdy taki ruch wymaga wyjścia ze swojej strefy komfortu.
  • Odpowiedz
@borjaki: to zależy jak na to spojrzysz i >czego oczekujesz. Porównujesz się do instagramowych historyjek znajomych oraz obcych ludzi, którzy co chwilę robią coś SUPER? Jasne, może wtedy nie wystarczać ale jeśli np masz jakieś sobie hobby nie drenujące 90 udżetu to można sobie spokojnie żyć i być zadowolonym a i nawet czasami gdzieś wyjść zjeść. Zależy czego oczekujemy


@KupaNaStole: no jesli jestes singlem to za te 4,6k
  • Odpowiedz
@borjaki: trudno się nie zgodzić ( ͡° ʖ̯ ͡°) w sumie to pominąłem aspekt ważny jak to j----e mieszkanie czy samochód. Trochę spojrzałem ze swojej perspektywy gdzie mam troszeczkę więcej, jestem singlem ale pozostałe jakoś mam ogarnięte i w ogóle na to tak nie spojrzałem. Aż bym se teraz z-----ł sam w ryj za tego chochoła xD
  • Odpowiedz
- jeszcze w lutym tego roku zarabiałem 20 zł/h (


@Danzuo: w 2007 po maturze płacili mi na czarno 5PN na rękę ( ͡° ͜ʖ ͡°) I robiło się po 10h ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz