Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@harold97: dobra ziomuś, nie mam kredek ale Ci to wytłumaczę
Jeśli chcesz np prowadzić psychoterapie CBT ( najpopularniejszy nurt) to zanim przystąpisz do 4 letniego kursu, musisz zdać świadectwo ukończenia min. psychologii (5 letnie magisterskie) lub medycyny+specjalizacji psychiatrycznej (czyli łącznie ok 12 lat). Do tego dochodza też studia pedagogiczne.
O ile mi wiadomo, z. Psychodynamiczna jest tak samo
@Sotha:

Aby być psychoterapeutą trzeba ukończyć 4 letnią szkołę psychoterapii


@Mirkosoft:

Żeby zostać psychoterapeutą trzeba wcześniej mieć ukończoną albo psychologię albo psychiatrię


Nie trzeba, możesz być bez matury i otworzyć gabinet i zwać siebie psychoterapeutą. Oszukiwanie ludzi, ale prawa nie łamiesz, bo zawód jest nieuregulowany.
@harold97: a ci psychiatrzy też mają wywalone na pacjentów. Przy większości zaburzeń wypisują jakieś śmieszne SSRI które chyba na mało kogo działa. Może zdarzy się jakiś który po kilkunastu miesiącach leczenia tymi ssri łaskawie wypisze coś silniejszego co może pomóc.
Jest cała masa osób którym terapia pomogła. A to że nie jest w stanie pomóc każdemu to żaden dowód. To tak jak byś stwierdził że edukacja szkolna jest bez sensu bo Seba się tam nic nie nauczył i teraz kopie rowy.


@Mirkosoft: tak tak, zawsze można powiedzieć, że terapia ZAWSZE działa, a jeżeli u kogoś nie zadziałała to jego wina ZA SŁABO SIĘ STARAŁ szach mat wina klienta!
@harold97: niestety to co wstawiles to mega #!$%@?, ktorym mozesz komus zaszkodzic. Farmakologia powinna isc w parze z psychoterapia, sam jestem po kilku latach terapii z psychologiem, ktory pomogl mi wyjsc na prosta po trudnym okresie w zyciu. Psycholog to nie jest Twoja mamusia, ktora Cie przytuli i poklepie po pleckach, tylko specjalista, ktory ma na celu pomoc Ci dostrzec jakies schematy i podniesc jakosc Twojego zycia. I uwaga, to wymaga
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Jest cała masa osób którym terapia pomogła. A to że nie jest w stanie pomóc każdemu to żaden dowód. To tak jak byś stwierdził że edukacja szkolna jest bez sensu bo Seba się tam nic nie nauczył i teraz kopie rowy.


@Mirkosoft: tak tak, zawsze można powiedzieć, że terapia ZAWSZE działa, a jeżeli u kogoś nie zadziałała to jego wina ZA SŁABO SIĘ STARAŁ szach mat wina klienta!

@Pozytywny_gosc: Jokes
@harold97: żeby być psychoterapeutą nie wystarczy skończyć psychologii, a freudowskie #!$%@? i sprowadzanie wszystkiego do #!$%@?ów jest krytykowane od pierwszego roku, czy kiedy tam ma się historię psychologii, a potem także na innych przedmiotach ¯\_(ツ)_/¯. Jeśli jakiś absolwent psychologii pozostaje fanem Freuda, to raczej kiepsko się uczył.
@harold97: problem polega na tym, że w Polsce psychoterapia naprawdę raczkuje. Chodziłem do wielu terapeutów i faktycznie zdecydowana większość to była strata czasu i pieniędzy. W końcu trafiłem na terepautkę, która dosłownie czyta mi w myślach. Możesz śmiać się do woli, mnie terapia pomaga.