Wpis z mikrobloga

@harold97: taa mozg to biologia i dlatego leki zawsze działają i nikt nie ma zadnych problemów z psycha, co? Ciekaw jestem jak popierający ten mem radzą sobie z wyrazaniem i rozumieniem swoich emocji
  • Odpowiedz
@harold97 generalnie najpierw powinno się pójść do psychiatry a on po diagnozie i przepisaniu leków a później na wizycie kontrolnej może on polecić udanie się do psychologa. ale fakt bardziej szanuje psychiatrów.
  • Odpowiedz
@harold97: dobry psycholog naprawdę może pomóc poza tym do psychiatry idziesz tylko z polecenia psychologa tak że to nie prawda, że psycholog nie wie i nie zgadza się z tym, że umysł to biologia. Szczególnie, że wiele terapii np leczenie depresji opiera się na zarówno łykaniu tabletek od psychiatryjak iwizyt u psychologa który pomaga poukładać sobie w głowie. Inna sprawa, że masa psychologów a raczej "psycholoszek" (jakby to seksistowskie nie
  • Odpowiedz
@olaf_wolominski: mówi gość, od którego agresja i zajadłość wobec kobiet bije i kipi z każdej wypowiedzi, a na zwieńczenie jako wisienka na torcie daje sam sobie avatar żaby, tak aby już czytający dobrze sklasyfikował ten typ wykopowicza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@greenteapot: Terapeutka po 100 onsach będzie lepiej rozumieć problemy swoich pacjentów. Już samo to że próbujesz z tym polemizować wskazuje że masz z tym problem incelu. Ogranicz wykop i przestań czytać jakieś pigułki.
  • Odpowiedz
Chyba musisz zrobić lepszy research...


@Mirkosoft: yy, napisał typ, który nie zrobił researchu

Żeby zostać psychoterapeutą trzeba wcześniej mieć ukończoną albo psychologię albo
  • Odpowiedz
@RafiRK: Gdybyś wiedział o tym że są różnice pomiędzy kompetencjami tych zawodów w USA a w Polsce to byś bezmyślnie nie cytował źródeł.

Nie zastanowiło Cię dlaczego w wymienionych kierunkach nie ma nawet 0,01% psychiatrii?

Psychiatra w USA nie potrzebuje tytułu psychoterapeuty aby prowadzić psychoterapię. Fakt bycia psychiatrą go do tego uprawnia. W pewnym sensie jest to stopień wyższy bo psychiatra można wszystko to co psychoterapeuta + to co
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@olaf_wolominski: @harold97: Psycholog i psychoterapeuta to dwa różne zawody. Żeby być jednym nie trzeba być drugim. Samo ukończenie psychologii nie daje żadnych uprawnień do prowadzenia terapii.
  • Odpowiedz
@harold97: Byłem kiedyś u psychoterapeutki, młoda dupa tak przed 30-stką, pierwsze pytanie brzmiało czy mam dziewczynę, ja odpowiadam, że nie miałem i nie mam, spojrzała jak na jakiegoś totalnego spierdoxa i idiotę i już więcej do niej nie poszedłem.
  • Odpowiedz