Wpis z mikrobloga

@bartton @sierpien22: Serbia jest kontynuatorem Serbii i Czarnogóry, która z kolei powstała w miejsce Jugosławii (tej z lat 1992–2003). Ale nie wiem, czy XXI-wieczna FRJ to dawna XX-wieczna SFRJ z nowym ustrojem, jak w przypadku PRL -> RP. Mogę bredzić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Sin-: Państweo zmienia nazwę i już jest innym państwem? XD Zsrr to rosja wschodnie niemcy to #!$%@? niemcy a czechosłowacja to czechy i słowacja no #!$%@? przecież te kraje istnieją
@sierpien22:

Federacja Rosyjska jest następcą raczej Rosyjskiej Federacyjnej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej (tzw. Rosja Radziecka), a nie ZSRR, który padł bezpotomnie. Rosja Radziecka była jednym z członków ZSRR.
Ta mapa uzmysławia mi, że trzeba być umysłowo chorym, żeby mieszkając na południu polski jeździć nad Bałtyk zamiast do Chorwacji


@cweliat: Właśnie sprawdziłem:
Z Lublina, gdzie mieszkam mam:
- do Kołobrzegu (autostradą) - 830 km.
- Do Rijeki - około 1200 km (zależnie od trasy)
- do Odessy - przez Kijów 1050km...

@bartton: A to implikuje bezsens roszczeń o odszkodowania za wojnę od Niemiec - bo jest uznana ciągłość umów z lat 50-tych. No chyba, że nie ma ciągłości - a wtedy voila! - nie mamy uznania granic z Niemcami, w konstytucji mają oni granice z 1937 roku - a u nich prawo jest poważne i konstytucja stoi wyżej umów (vide oni decyzje Unii mają na tej zasadzie w d..., no chyba, że
Należy w sensie moralnym. W sensie prawnym to żałosna zagrywka pod publikę - a co gorsza - obietnica)propozycja dołączenia do wypłat Izraela jest jawnym potwierdzeniem zasadności żądań żydowskich wg ustawy 447. To jawna zdrada, a nie błąd polityczny - bo przyznanie w ten sposób zasadności będzie jedynym i szkodliwym efektem tej mrzonki. Decyzja zapadła w Jałcie i w sensie prawa międzynarodowego Niemcy wypłatę już spełnili. Na marginesie - byłem w szoku, gdy